.

.

Incipio DualPro Samsung Галакси S9+ Случај со Шок-Апсорбирање на Внатрешното Јадро & Заштитна Надворешната Школка за Samsung Галакси S9 Плус (2018) - Светкава Јоргованот

Incipio DualPro Samsung Галакси S9+ Случај со Шок-Апсорбирање на Внатрешното Јадро & Заштитна Надворешната Школка за Samsung Галакси

DEN 119.76

Количина на стоки
Достапно

Компатибилен со Samsung Galaxy S9+. 2x слоеви на одбрана обезбедува воено-одделение капка заштита.Слој 1 : отпорно на гребење цврсти поликарбонат надворешната школка.Слој 2 : Шок-апсорбирање на внатрешното јадро заштитува од удари и капки. 1-метарски пад-тестирани заштита.Вашиот Samsung Галакси S9+ е преполн со addicting карактеристики, па така скоро секогаш во вашите раце.И повеќе ќе го користите, толку поголема шанса ќе искуство оние неизбежна, страшни мигови—за изпортвам надвор од џеб или лизгавиот зафат—кога вашиот Галаксија S9+ е на чело на влијание.Намалување на ризикот од катастрофа (како и душевна болка) со нашите Dual Pro® случај.Ние го зеде стандарден случај дизајн до неколку рецки со два слоја на воено-одделение за заштита која ќе ви помогне вашиот телефон да преживее до 10-метарски капки.Не грижете; два слоја не значи гломазна—ние, исто така, направи сигурни на Dual Pro® е attractively тенок.Компатибилен со Plex Плус Криви Калено Стакло Екран Заштитник.

Карактеристики на понудата

Слични понуди