.

.

Комерцијални Храна Потоплите, 850W Вклучена Храна Потоплите Вклучена Електрични Countertop 6-Пан Комерцијални Табела Steamer за Угостителство и Ресторани

Комерцијални Храна Потоплите, 850W Вклучена Храна Потоплите Вклучена Електрични Countertop 6-Пан Комерцијални Табела Steamer за Угостителство

DEN 5976.00

Количина на стоки
Достапно

✔Комерцијални Храна Потопол е направен од нерѓосувачки челик, тоа е издржлив, безбеден и лесен за чистење. ✔Тешки мерач тави и капаци со стандарден дизајн за лесна замена.Постојана контрола на температурата чува храна во пријатна како што сакаат. ✔Температура knob за да го прилагодите нивото на топлина од низок до висок.Прилагодлива температура се движат од 30 до 85 centigrade.На штекер дизајн го прави лесно да се пушти вода во внатрешноста на садот. ✔Од не ' рѓосувачки челик храна тави и поклопецот се машина за миење садови безбедно.Миење на други делови со сапун и вода. ✔Голем кујнски апарат која е широко се користат во угостителството, кафетерии, и на други места или настани со големи потреби.Опис на производот 110 V 850 W 6-Пан Steamer Bain-Мари Вклучена Countertop Храна Потоплите Пареа Табела САД Опис на Производот : Еве ние ви нудиме оваа Електрични Храна Потоплите, вклучувајќи 6 садови и капаци.Изработени од нерѓосувачки челик, тоа е издржлив, безбеден и лесен за чистење.Тешки мерач тави и капаци со стандарден дизајн за лесна замена.Постојана контрола на температурата чува храна во пријатна како што сакаат.Прилагодлива температура се движат од 30 до 85 centigrade.На штекер дизајн го прави лесно да се пушти вода во внатрешноста на садот.Голем кујнски апарат која е широко се користат во угостителството, кафетерии, и на други места или настани со големи потреби.Функција : Brand new состојба, Вклучително и за 6 садови и 6 капаци Направени од не ' рѓосувачки челик, тоа е издржлив, безбеден и лесен за чистење Температура може да се прилагоди од 30 до 85 centigrade Вода во внатрешноста може да биде ослободен од штекер лесно да се Широко се користат во угостителството, кафетерии, и на други места или настани со големи потреби Доаѓа со 2-годишна гаранција Спецификации : Моќ:850 W Напон:110 V/60 Hz Капацитет:7 L/1.54 Gal(велика БРИТАНИЈА) 1.84 Gal(НИ) Вкупната Големина:710 x 600 x 270 mm Inside Големината на Секој Контејнер:300 x 155 x 150 mm / 11.8 x x 6.1 5.9 инчен Пакет Содржина : 1 x Електрични Храна Потоплите 6 x Нерѓосувачки Челик Покрива.

Карактеристики на понудата

Слични понуди