.

.

Мини LED Светло за Канон VIXIA HF G10

Мини LED Светло за Канон VIXIA HF G10

DEN 1668.00

Количина на стоки
Достапно

СТРУЧНО ТЕХНИЧКА ПОМОШ : Вистински експерти на располагање 24/7 за да им помогне со поставување на поврзување, прашања, проблеми и многу повеќе.Ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе го замени или поправи тоа. 2.5" Деминутив 49 AW LED Светло За Камери и Camcorders. 15 Нога Покриеност.Вклучува Мини Заградата.Дискретна Прилагодливи Затемнување (3200-6000k). 360" Ротирачки Топката Главата.Светла Бела 6000k Температура.Совршен За по зајдисонце, или за оние слабо осветлени простории.Оваа неверојатно лесен LED светло е совршен комплимент за било камера или видео корисникот.Се вклопува во право во вашиот џеб или snuggles до вашата камера во тоа е случај.Се заклучува во место и со тоа е ротирачки заклучување механизам, тогаш седнува на вашата топла чевли или камера заградата.Користете вклучени топката главата да ја обезбедат светлината на вашата камера е додаток за чевли.Тоа исто така може да се монтира на светлина се залага за креативни, off-камера осветлување сценарија.Прифаќа дополнителни чевли монтиран уред, како што се микрофон или втората светлина, за тоа вклучува piggyback број на опција.Нуди широк спектар на функционалноста внатре компактен, камера-mountable форма фактор.Секој од 49 индивидуални Led емитуваат една убава бела светлина.Работи на 2 АА батерии.

Карактеристики на понудата

Слични понуди