.

.

AQUATROL 743HH-M2L-90 Серија 743 Безбедност Олеснување Вентил, 1-1/2 x 2-1/2, 90 psi, 10 lb.

AQUATROL 743HH-M2L-90 Серија 743 Безбедност Олеснување Вентил, 1-1/2 x 2-1/2, 90 psi, 10 lb.

DEN 333.60

Количина на стоки
Достапно

Безбедност Олеснување Вентил.Влезот Тип MNPT.Излез Тип FNPT.Нерѓосувачки Челик. 1 x 1/2 1/2 2, 90 psi.AQUATROL 743 HH-M2 L-80 Безбедност Олеснување Вентил, 1-1/2 x 2-1/2, 80 psi.Повеќе детали : Безбедност Олеснување Вентил, Тело Материјал Месинг/Бронза, Влезот Тип MNPT, Штекер Тип FNPT, Влезот Големина 1-/1/2 Во., Штекер Големина 2-1/2 In., Factory Set Притисок 80 psi, Диск Материјал од не ' Рѓосувачки Челик, вкупна Висина 11-1/8 Во., Апликација На Воздух, Гас, Целокупната Должина 9-1/4 In., Седиштето Материјал Месинг/Нерѓосувачки Челик, Пролет Материјал Од Не ' Рѓосувачки Челик, Темп.Опсег -320 Степени да 406 Степени F, Тест Лост Да, Стандарди ASME Дел VIII / CRN.

Карактеристики на понудата

Слични понуди