.

.

Abimy 8 во 1 Електронски Лента Мерка LCD Дисплеј Дигитални Владетел, Мини п Дигитални Владетел, се Прилагоди на Скала за Шиење Облека Мека Лента Мерка Владетел, Тип-C Бате

Abimy 8 во 1 Електронски Лента Мерка LCD Дисплеј Дигитални Владетел, Мини п Дигитални Владетел, се Прилагоди на Скала за Шиење Облека

DEN 671.76

Количина на стоки
Достапно

ЛЕНТА МЕРКА, КОЈА МОЖЕ да се ИЗМЕРИ ОБЛЕКА - во Споредба со традиционалните лента мерка, нашата лента мерка постави не само што може да го изврши делото на обичните лента мерка одлично, но, исто така, може да се измери неправилни површини и форми, како што се облека, и е фантастичен технолошка опрема која може да се измери криви површини.Оваа лента мерка алатка е идеален за професионалци како занаетчии и казанџии. 8 ВО 1 HD LCD ДИСПЛЕЈ ДИГИТАЛНИ ВЛАДЕТЕЛ - дигитален електронски владетел поддржува 8 мерни методи, вклучува линеарни мерења на локации, кружен лак мерење, произволна крива мерење, неправилни површината мерење, цилиндрични дијаметар мерење, кумулативни одземање, мерење прашува звук, единица префрлување.Лесно да се покријат сите мерење барања.СИЛНА PHLX МИКРОПРОЦЕСОРИ - електронски лента мерка владетел опремени со ултра-ниска потрошувачка на енергија phlx микропроцесори да се постигне супер долго чекање и животниот век на батеријата.Увезени TDK inductor, capacitor, ниска инерција висока прецизност дигитални енкодер, висока прецизност ЦПУ обработка на метал школка и висока прецизност најлон опрема, за да се постигне долг животен век. 99 M УЛТРА-ДОЛГИ МЕРЕЊЕ - дигитален лента мерка владетел поддржува еден спектар 0-9 метри оддалеченост мерење, кумулативната дистанца за мерење може да бидат и до 99 метри.Millimeter на ниво на мерни податоци го прави мерењето на резултатите повеќе точни и прецизни.Покрај тоа, електронските владетел, исто така, има 10 групи на историските записи, можете да проверите и да гледате во кое било време што прават вашите мерење работат повеќе едноставна и ефикасна.СТРОГА КОНТРОЛА на КВАЛИТЕТОТ & ТЕСТ - мека лента мерка е направен од инженеринг пластика (ABS) и подобрување на СТП кожни материјали, кои синтеза со Нано материјали.Вага нема да бидат деформирани по долгорочна употреба.На лента мерка била te.Q&А1. Она што може да го електронски владетел не?Електронски владетел = 9.9 метри челик лента + 99 метри rangefinder + лента + мека владетел десет compasses.Можете да ги користите за да се заврши авион мерење, криви површината мерење, неправилни површината мерење, обемот дијаметар мерења на локации, итн.во секојдневниот живот и работа.2. Колку долго е животот на батеријата, и тоа е скапо да се користи?Напојување на електронски владетел е 200m Ah батеријата со Тип-C полнење интерфејс, и за тоа има целосна батеријата на 3000 метри.Користење на ултра-ниска потрошувачка на енергија, времето на мирување е околу 200 дена.3. Тоа е издржлив и пад отпорни?Трупот на авионот е 6063 алуминиум, која е отпорна на компресија и градежништвото.Екранот е направен од високо-цврстина очила, кои го спречува секојдневно гребнатини и гребнатини.Менувачот дел е направен од најлон со погоди силен отпор и супер отпорност на абење, кој има долг живот.Напомена : Крај на боја може да биде малку поинаков од сликата, поради различни следи и светлосен ефект.Ве молиме овозможи 1-3cm отстапување се должи на рачно мерење.Опис : Школка материјал : алуминиум легура + silicone Shell технологија : фино полирање + мат sandblasting Screen : 1.8 инчен VA LCD екранот (бели ликови на црна позадина)Екран на корица : 4 H супер тешко glasses Size : D53*T15mm Net тежина : 35g Single кои се движат : до 9.99 meters Accumulated кои се движат : 99.99 метри maximum Accuracy : плус или минус 0.5%, поддршка stepless adjustment Backlight време : 30-180 seconds Buzzer : on/off Battery : 200m Ah, 0.74 wh Charging порт : Т?јп-CInclude : 1 x Електронски Лента Measure1 x USB кабел.

Карактеристики на понудата

Слични понуди