.

.

Kikusumi 3-Парче Готвач Нож Set - SUMI Црна Рачка + Црна Керамички Нож - 7 инчен Gyuto Готвач Нож + 5 инчен Santoku + 3 инчен Paring + Луксузен Подарок Заградени Нож Set + 3 Нож Обвивка

Kikusumi 3-Парче Готвач Нож Set - SUMI Црна Рачка + Црна Керамички Нож - 7 инчен Gyuto Готвач Нож + 5 инчен Santoku + 3 инчен Paring

DEN 2399.28

Количина на стоки
Достапно

ОСТРИ СВЕТЛИНА ПРЕЦИЗНА : НОВО!Подобрената издржливост со заоблени нож совети.Секој Црна Керамички нож содржи нашата посебен комерцијален мешавина на ултра-премиум квалитет циркониум оксид, што ги прави поцврста од челикот.Нож edge е основа за двојно bevel потоа наострен да прецизна 11-13 ° агол.Совршена рамнотежа и зглоб царинење помеѓу ножот и да се справи.Црна ножеви се пукаше на температури над 2700°F и престој на остар жилет 10 пати подолго од челични ножеви.ЕРГОНОМСКИ РАЧКА : На ambidextrous нож се справи со е дизајниран да се вклопуваат во човечка рака столица - за или лево или десно за сечење.На ергономски облик е врз основа на традиционалните Јапонски дизајн и карактеристики тече контури дека прегратка на криви на рака.Заврши со мека тактилни зафат што спречува лизгање дури и кога е влажно и го олеснува процесот на сечење на движење.Лесни се направи тоа лесно да се користи за стари лица корисници.ИНТЕЛИГЕНТЕН ДИЗАЈН : 3-Парче Готвач Нож Сет сет содржи ножеви за различни работни места : 7 инчен Gyuto Готвач Нож за сечење на големи количини на храна + 5 инчен Јапонски Santoku Нож за прецизност пилинг и режење + 3 инчен Paring Нож за средување и пилинг овошје и зеленчук. 3 парче сет доаѓа со 3 обичај се вклопуваат заштитна sheaths го прави идеален за секојдневна употреба.Сечилото совети се заокружува сигурност и издржливост.Дизајниран за убаво режење boneless протеини и зеленчук.ЛУКСУЗЕН ПОДАРОК КУТИЈА : Керамички нож ножеви се подложи на вториот отпуштање на emblazon нив со ексклузивен црвено Kikusumi логото, кое додава уметничките луксузни за минималистички дизајн.Ласерски гравирани Kikusumi потпис на логото и спакувани во еден оригинален дизајн магнетни подарок заградени нож сет кој создава незаборавни подарок отворање искуство. 100% ЗАГАРАНТИРАНО - На Kikusumi Platinum Гаранција гарантира 100% задоволство со Доживотна Гаранција од дефекти.Ние веруваме во нашите производи & сакаме да се изгради на вашата доверба.Рачен перење само - не се за употреба во dishwashers.Не за замрзната храна.Овие се идеален, ножеви за сечење избор намалувања на boneless месо, риба, живина, овошје и зеленчук.сечење + сечкање + dicing.прецизно сечење на сурова риба, суши и boneless месо стекови.високи перформанси нож за prepping средни до големи овошје + зеленчук .пилинг + режење + парична казна намалувања.овошје + мека зеленчук.лесно да се справи со големина на мал или деликатна работа.hulling + закажувам + пилинг.јагоди, цреши + матични зеленчук.брзо се чисти исплакнете ги, измијте и исушете.црното блејд ќе не ' рѓа или дамка.отпорен на бактерии.ќе не браун храна .без метален вкус лево на храна.не се апсорбира храната мириси.заштитна ножот обвивка вклучени со секој нож.KIKUSUMI ПРИКАЗНА.

Карактеристики на понудата

Слични понуди