.

.

Сет на 4pc! Нерѓосувачки Челик Солидна Полица 18 x 60 Идеален за Гаража, Кујна, Дома, се Грижат Домови/Децата засолништа, Хотел, зоолошка градина, Животински засолниште.

Сет на 4pc! Нерѓосувачки Челик Солидна Полица 18 x 60 Идеален за Гаража, Кујна, Дома, се Грижат Домови/Децата засолништа, Хотел,

DEN 16298.64

Количина на стоки
Достапно

18 колосек, тип на 304 нерѓосувачки челик изградба е лесно да се чисти; 600 lb.капацитетот е одлична за сè, од состојка складирање на мало и индустриски складирање.Отпорност на корозија го прави одличен за влажни или суви средини.Accommodates мали предмети кои може да се лизга низ пукнатините на жица shelving. 4 пара на сплит ракавите се направи корекција бриз.Сет на 4pc!Голема употреба во Ресторан, Бизнис, Магацински простор, Дома, Кујна, Гаража, Болница, Старечки Влажни Средини; Мало Овој солидна полица од е погодно решение за складирање што е сигурно да се обезбеди сигурен перформанси треба и побарувачката.Оваа солидна полица е одличен избор за сè, од сува состојка складирање на мало и индустриски апликации!Поради тоа што е направена на 18 мерач тип на 304 нерѓосувачки челик што го прави исклучително отпорни на корозија, оваа полица може да се самоуверено се инсталирани во oceanside продавници или да се користат да се прошири чување во warewashing области и други влажни средини. 600 lb.Капацитет Кога се комбинираат со дополнителни полиците, мислења, и други додатоци (се продава одделно), на полицата може да се одржи до 600 lb.на рамномерно-дистрибуирани тежина.Високиот тежина капацитет помага на полица се приспособат на бизнис раст како складирање треба да се развиваат и производ инвентар проширува.Комерцијални Одделение Изградба на Оваа комерцијални одделение полица е изграден на цврсто 18 мерач тип на 304 нерѓосувачки челик за долгорочната трајност.Како резултат на тоа, тоа го прави за сигурен складирање решение совршен за бизнис апликации.Цврста, Рамна Површина за Разлика од жица shelving каде мали компоненти може да се лизга низ пукнатини или протекување пакети може да contaminate производи на пониските полици, оваа солидна полица ви овозможува да самоуверено продавница за производи од било каков вид и големина.Дали треба да се продавница најголемиот дел состојки, тешки првично алатки, чистење материјали, или дури и мали индустриски компоненти, оваа полица е сигурен да го направите трик!.

Карактеристики на понудата

Слични понуди