.

.

Pentax П 12.4 MP CMOS Дигитална Камера Тело (Црна)

Pentax П 12.4 MP CMOS Дигитална Камера Тело (Црна)

DEN 520.80

Количина на стоки
Достапно

Pentax П Моменти Фати повеќе светлина На П прави неверојатно остри слики и HD видео, благодарение на иновативни 12.4 мегапиксели сензор со напредна позадинско осветлување дизајн.Бидејќи circuitry е зад фото диоди, за разлика од типичните CMOS сензори, Q собира повеќе светлина во мал простор за истакнување на слаба светлина перформанси и ниско ниво на бучава.На сензорот исто така беше наменета за движење на видеа, фотографирање на вашите спомени во полна 1080p резолуција со разновиден h.264 компресија.Фати повеќе креативност Со високо адаптибилен П, ќе имаат целосна креативна слобода.Нејзините многу начини да ви се применуваат повеќе слика ефекти - од брилијантен и гроздобер бои за топло избледи и храбар монохроматски.Други начини ви овозможи да го спаси омилени прилагодувања на камерата, филтри и обичај слика начини за размена на инстант повторна употреба.Фати тоа сите Почнуваат со бела или црна магнезиум легура тело.Изберете ја вашата меѓусебно леќи.Додадете надворешни опции, како што се чевли-монтажа на звук, леќа, капи и филтри.И фаќање сето тоа со.

Карактеристики на понудата

Слични понуди