.

.

EsTong Унисекс Бебе Монтажни Ракави Sleepsack Цртан Филм Погоден За Носене Ќебе Памук Гнездо Nightgowns Вреќа За Спиење

EsTong Унисекс Бебе Монтажни Ракави Sleepsack Цртан Филм Погоден За Носене Ќебе Памук Гнездо Nightgowns Вреќа За Спиење

DEN 1199.76

Количина на стоки
Достапно

100% Памук.Материјал : 100% Памук, безбедни и здрави, супер меки и удобни. 2-начин патент за полесно облекување и пелена промени.Монтажни ракав дизајн, се приспособат како што е потребно.Може да се носи на два начина : Вест или Долг Ракав вреќа за спиење.Големина на : Мал : должина 27" 6-12 месеци бебе висина 25"-30"; Медиум : должина 33" за 1-2 години бебе висина 28"-35"; Голем : должина 38" за 2-4 години бебе висина 32"-40".Два типа на дебелината за вас да се избере : 2.5 Tog : 130g памук пополнување, погоден за пролет и есен, на собна температура во 59-68℉, 3.5 Tog : 270g памук пополнување, за зима, на собна температура во 14-59℉.Лабава стил, овозможува да се корне и не може да се започна во текот на ноќта, погрижете се вашето бебе да имаат добар сон ноќ.Es Tong Бебе Sleepsack Монтажни Долг Ракав Спиење Bag Material : 100% Памук, еко-пријателски, безбедни и здрави.Карактеристики : кожа-пријателски, супер меки и удобни.Дизајн : Лабава fittiing : доволно простор за да се обезбеди вашето бебе добар сон и расте. 2-начин патент за полесно облекување и пелена промени.Монтажни ракав дизајн, може да се носи како Вест или Долг Ракав вреќа за спиење.Големина на Табела : Мал : должина 27" 6-12 месеци бебе висина 25"-30"; Медиум : должина 33" за 1-2 години бебе висина 28"-35"; Голем : должина 38" за 2-4 години бебе висина 32"-40".Дебелина : 2.5 Tog : 130g памук пополнување, погоден за на пролет и на есен, за употреба во собна температура, меѓу 59℉ и 68℉; 3.5 Tog : 270g памук пополнување, топло поместена, погодни за употреба во зима постудено времето и на собна температура подолу 59℉.Како да се избере вистинскиот дебелина : На tog оценка или тежината на спиење торба ја одредува нејзината дебелина и затоа како топло држи вашето бебе.На повисоко tog оценка потоплите на спиење торба.Ве молиме следете ги вашите препораки за да се утврди кој tog е најдобар за вашето бебе.

Карактеристики на понудата

Слични понуди