.

.

STMicroelectronics MOSFET N-ГЛ 620V 2.5 TO220 (Пакување од 200)

STMicroelectronics MOSFET N-ГЛ 620V 2.5 TO220 (Пакување од 200)

DEN 12700.80

Количина на стоки
Достапно

Mfr : - STMicroelectronics.Серија : - Super MESH3. Пакет : - Цевка.Дел Статус : - Застарен.FET Тип : - N-Канал.N-Канал 2.5 (Тц) 45 W (Тц) Преку Дупка ЗА 220 Specifications : Mfr : - STMicroelectronics Series : - Super MESH3 Package : - Tube Part Статус : - Obsolete FET Тип : - N-Channel Technology : - MOSFET (Метал Оксид)Струја - Континуирана Потрошувачка (Id) @ 25°C : - 2.5 (Тц)се Вози Напон (Max Rds На, Мин Rds На) : - 10 VRds На (Макс) @ Id, Vgs : - 3 Ohm @ 1.25 А, 10 VVgs(та) (Max) @ Id : - 4.5 V @ 50µAVgs (Макс) : - ±30 VFET Функција : - -Моќ Дисипација (Макс) : - 45 W (Тц)Температурата на работа : - 150°C (TJ)Монтажа Тип : - Преку Hole Supplier Уред Пакет : - ДА-220 Package / Случај НА : 220-3 Drain на Изворот на Напон (Vdss) : - 620 VGate Полнење (Qg) (Макс) @ Vgs : - 17 n C @ 10 VInput Capacitance (Ciss) (Макс) @ Vds : - 386 pc @ 50 VBase Производ Број : - STP3 LNRo HS Статус : ROHS3 Compliant Moisture Чувствителност Ниво (MSL) : - 1 (Неограничен)ДОСТИГНЕ Статус : - се ПОСТИГНЕ Unaffected ECCN : - EAR99 HTSUS : - 8541.29.0095 Дополнителни Ресурси : Други Имиња : 497-11231-5 Standard Пакет : - 50.

Карактеристики на понудата

Слични понуди