.

.

NTN Имајќи HH221434 Заострените Ролери Лого, Еден Конус, Американски Направен Случај Carburized Челик, 3.5 се Роди, 2.265 Ширина

NTN Имајќи HH221434 Заострените Ролери Лого, Еден Конус, Американски Направен Случај Carburized Челик, 3.5 се Роди, 2.265 Ширина

DEN 8565.60

Количина на стоки
Достапно

ОЕМ-приоритетни.Супер-заврши ролки и raceways.Построги tolerances.Одлична шок отпорни својства.Подолг живот.Заострените валчести лежишта користат конусна ролки и raceways, поставен така што ролки и raceways се сретне на заедничка апекс.Цевките се водени од страна на контакт помеѓу големи крајот на ролери и rib на внатрешниот прстен.Со ова се обезбедува висок капацитет за радијална и еден удар товари.NTN нуди премиум заострените валчести лежишта под NTN и Bower бренд имиња во кој случај-carburized компоненти.Чаши, шишарки, и валјаци се направени од случај прекалени легиран челик на "Имајќи Квалитет" да се обезбеди чувствувате замор живот и сигурност.Прецизна контрола на термичка обработка, димензии, и површина од компонентите понатаму да придонесе за сигурен имајќи перформанси.NTN-Bower Корпорација е еден од најголемите производители на прецизност валчести лежишта во Северна Америка, со примарен фокус на служи на транспорт, градежништво, и спроведување на земјоделски пазари.

Карактеристики на понудата

Слични понуди