.

.

GREE MULTI42CVIR501-42,000 BTU Multi21+ Penta-Зона Ѕид Мини Сплит клима уред Топлинска Пумпа 208-230V (9-9-9-9-12)

GREE MULTI42CVIR501-42,000 BTU Multi21+ Penta-Зона Ѕид Мини Сплит клима уред Топлинска Пумпа 208-230V (9-9-9-9-12)

DEN 5279.76

Количина на стоки
Достапно

Ако ние не може да се поправи тоа, ние ќе ви испратиме е-подарок карта за куповната цена на вашиот опфатени со производот или да го замени.Потребен, но не се вклучени : 1/4" x 3/8" линија во собата (x4) & 1/4" x 1/2" линија во собата Ставки вклучени : Кондензаторот и Затворен Ѕид Месеци со далечинскиот управувач.Други додатоци се продава одделно.На Gree Multi21+ Penta-Зона VIREO+ 42,000 BTU Систем се напојува со Gree е G10 инверторот-погон компресор и еко-пријателски R410 A ладилни.Вграден Wi-Fi - Шепот Тивка Работа, Dehumidification Settings, и Воздушна Филтрација прави оваа Голема за Спални соби, Додатоци, Соби и Многу Други Апликации. 5 Година Производителот.ВИДОВИТ : 21.0000 EER : 10.4000 Соба Големина : 1,400 - од 2300 ft2. 9,000 BTU - 300 – 500 квадратни ft. 12,000 BTU - 400 – 650 квадратни ft. 15,000 BTU - 500 – 800 квадратни ft. 18,000 BTU - 600 – 1,000 квадратни ft. 24,000 BTU - 800 – околу 1.300 квадратни ft.Вертикална Замав Louver.Турбо Режим.Електричната Енергија Обновување.XFAN Режим на Заштита.IR-Далечински Контролер.Овие единици може да топлина и кул повеќе зони без разводни кутии.Нашите G10 инвертер технологија заштедува енергија, се намалува надворешна бучава и да се чува на собна температура стабилен преку елиминирање на суровата започнува & запира на конвенционалните системи.На Multi21+ Vireo Ѕид има компактен дизајн кој мешавини и со било оркестарот.Овој систем доаѓа со вграден Wi-Fi што ќе ви овозможи да се далечински управувач единица со вашиот паметен телефон.Совршена опција за вашиот дом или канцеларија потреби. 9,000 BTU - 300 – 500 квадратни ft12,000 BTU - 400 – 650 квадратни ft15,000 BTU - 500 – 800 квадратни ft18,000 BTU - 600 – 1,000 квадратни ft24,000 BTU - 800 – околу 1.300 квадратни ft.

Карактеристики на понудата

Слични понуди