.

.

BESTORQ 8/8VK1600 Гума V-Појас, Здружени/Kevlar, Црна, 160 Должина x 8.88 Ширина x 1.06 Висина

BESTORQ 8/8VK1600 Гума V-Појас, Здружени/Kevlar, Црна, 160 Должина x 8.88 Ширина x 1.06 Висина

DEN 1528.80

Количина на стоки
Достапно

Појас Агол е околу 40 степени.Појаси се изградени на високо инженерните, високи перформанси компоненти како еден обвиткани ленти.Поврзаните или здружени појаси се препорачува за висок шок оптоварување и пулсирачки дискови каде дополнителна стабилност е од корист.BESTORQ здружени, завиткани V-ремени даде премија појас перформанси, исто како што прават нивните еден појас колеги.На појаси се изградени на истиот високо инженерните, високи перформанси компоненти како еден обвиткани ленти.Компонентите се произведени со користење на најнова во спојувалка за технологија на располагање на глобална основа.Надворешниот ткаенини заврши се третира со масло и отпорни на топлина, конструиран синтетички каучук соединение, посебно отежната за одлична отпорност на абење, докажано низ илјадници часа на тестирање.На helically рана затегнувачка кабли се специјално конструирани, извртени, топлина и хемиски сет, полиестер материјал.Лабораториски тестови покажаа дека затегнувачка распаѓање својства на BESTORQ мозок се навистина Светска Класа.Телото гума соединение е високо инженерните синтетички каучук соединение, посебно отежната за кул работи, флексибилност, пукнатина корозија, и одлична врска до надворешниот ткаенина и затегнувачка кабли.На Тај-Бенд поддршка придружува на индивидуални појаси.Тоа се прави надвор на особено тешки, директно ткиво ткаенина збиена во тешка гума случај да се даде одлична флексибилност околу pulleys.Во кратката насока нуди исклучително силна врска бенд во склопот на врвот на појаси, како и многу поважно, на тај бендот има одлична адхезија на секој поединец појаси.Поврзаните или здружени појаси се препорачува за висок шок оптоварување и пулсирачки дискови каде дополнителна стабилност е од корист.На ремени се исполнат САД RMA објавени рејтингот нивоа.Сите A, B, C, D, 3 V, 5 V и 8 V појаси се произведени за да се исполнат RMA стандарди за должина и димензии.Сите појаси на дадена големина се произведени за да се кандидира interchangeably во исти сет. (SPB, SPC, 9 J, 15 J и 25 J здружени појаси се произведени за да се вклопи ISO стандард димензија мулти-мило pulleys.).

Карактеристики на понудата

Слични понуди