.

.

Компресор фотоелектрически Нивото на Маслото се Префрлите OLC-К1 Нивото на Маслото Реле 34731706 Фотоелектрически Switch 34731806 - (Боја: 706 го Замени 34731806)

Компресор фотоелектрически Нивото на Маслото се Префрлите OLC-К1 Нивото на Маслото Реле 34731706 Фотоелектрически Switch 34731806

DEN 945.60

Количина на стоки
Достапно

Боја : 706 го замени 34731806. Потекло : CN(Потекло).Карактеристики : Фотоелектрически switch.Материјал : Пластика.Сертификација : CCC.OTEL-К1 фотоелектрически масло ниво прекинувач за BITZER compressor Bitzer број напојување со нарачување број 34731806 AC 115-230 V ±10% 16 G 15 OLC 05 34731706 AC 115-230 V ±10% 16 G 15 OLC 05 Technical параметри - откривање device Dual напон снабдување : 50~60 HZ 3.0 V A. AC 115~230 VAmbient температура : -30-60 ° COutput реле : max 240 V AC, max 2.5, C300. мин>24 V AC/DC, >20m A.Услуга живот : околу 108 times Protection ниво : IP54 Material : PA66 Installation : завртка connection Connection кабел : 6 јадро, AWG-18 (0.75mm2) L кабел = 1mapplication The OLC-К1 фотоелектрически нивото на маслото се префрлите е не-контактирајте со масло ниво за следење.Овој мониторинг функција е реализиран од страна на нафта ниво мерење призмата на собранието монтира на компресор и монтажни фотоелектрически откривање на уредот компоненти.На детектор може слободно да се замени без демонтирање на нивото на маслото мерење призмата на собранието, па системот е стегање не е нарушена.На фотоелектрически нивото на маслото се префрлите е енергија по напојување напонот е вклучено за околу 3 секунди.По компресорот работи (D1 точка е енергија), на нивото на маслото е откриен по 90 секунди.Кога нивото на маслото е премногу ниско, фотоелектрически нивото на маслото се префрлите излез сув контакт е одложен за 5 секунди, потоа да се исклучи и ја заклучи и црвениот LED светло продолжува на светлина.По дефектот е отстранет, моќта е исклучено за повеќе од 3 секунди и потоа повторно да се напојува за да продолжите со работата.Излез сув контакт може да биде директно поврзан со контролата коло.Оптички само-мониторинг уред на фотоелектрически нивото на маслото се префрлите ја подобрува работата на безбедноста.И автоматско детектирање на појавување на напојување, кога нема внатрешна грешка, собранието грешка или моќ е премногу ниско, излезниот контакт на контролорот е дисконектирана и наместен, црвени LED flashes Circuit diagram Item специфики : Потекло : CN(Потекло)Карактеристики : Фотоелектрически switch.

Карактеристики на понудата

Слични понуди