.

.

Edelbrock 1551 E-Сила Улица Правни Supercharger Комплет

Edelbrock 1551 E-Сила Улица Правни Supercharger Комплет

DEN 299.52

Количина на стоки
Достапно

Конвенционалните Цилиндар На Главата Компатибилност.Edelbrock 122 Систем Тип.Carbureted.Eaton H122 Роторот Тип. 6-Rib 3. 75 во.Макара.НАЗАД СО ПОПУЛАРНА ПОБАРУВАЧКА првпат започна оваа Е-Сила систем назад во 2007 година, и тоа беше една од нашите најдобри продавачи.За жал, тоа мораше да се прекине. .но, сега нејзината назад и уште подобро!E-Сила 122 Supercharger Комплет е позитивно поместување supercharger дека е способен да произведе 500+ коњски сили на мали-блок Chevy моторот.Овој систем ги користи Eaton(R) H122 роторот собранието за максимална ефикасност во компактен пакет.Компактниот дизајн, може потенцијално одговара под хаубата на повеќето мускулите автомобил и стрит род апликации.Тестирање резултираше во врвот на 507 коњски сили и 487 ft/кг на вртежен момент @ 5 psi на 350 c.јас.г.со 9. 5 : 1 компресија.E-Сила 122 е дизајниран за употреба со една фабрика стил појас и макара конфигурации.Не ќе работат со резервни серпентина макара системи и ќе се бара користење на долго-стил пумпа за вода.Секој комплет вклучува supercharger собранието со Eaton internals, доза колектор, се вози pulleys, појас, дихтунзи и сите потребни елементи за леснотијата на инсталација.Не вклучува carburetor, па можете да го користите вашиот carburetor на избор.Важно Инсталација Забелешки : Овие Edelbrock E-Сила Superchargers се наменети за 302-400 в.јас.г.Мал Блок Chevrolets опремени со долго вода, пумпи и акции стил bracketry.Тоа е дизајниран да се користи фабрика додаток вози ремени, во врска со средните 6 rib supercharger макара диск систем.Цела висина : A-8. 50", Б-9. 75"; Хидрати подлога висина : 9. 125", Хидрати висина : 3. 25".

Карактеристики на понудата

Слични понуди