.

.

10 FT Фен 4 Prong Продолжување Мозок, 10 Нозете N14-30P да N14-30R Продолжување Кабел за Ниво 2 EV Полнење, 30Amp 14-30P Машки до 14-30R Женски 125V/250V STW 10 Мерач

10 FT Фен 4 Prong Продолжување Мозок, 10 Нозете N14-30P да N14-30R Продолжување Кабел за Ниво 2 EV Полнење, 30Amp 14-30P Машки до

DEN 1559.76

Количина на стоки
Достапно

4 prong 10 мерач 14-30 P до 14-30 R тешки продолжување мозок, да им помогне на вашиот фен напушти фиксна тесна простор, здрав кабел, добро изградени и флексибилни, кабелот топлина и ладно отпорни. 10 нозете 4 prong облека, фен штекер и сите електричен автомобил продолжување мозок, NEMA 14-30 plug да NEMA 14-30 receptacle, работи надвор од 125 V/250 V, 30amp, поддршка макс го оценувате 7500 вати.EV 14-30 приклучок адаптер 30 amp продолжување кабелот компатибилен со Ниво 2 EV полнење, ве молиме проверете параметар информации на поврзан уред пред да ја користите.ве молиме да не преоптоварување.Моделирани со electroplate бакар терминал, со цел да се избегне површината оксидација ефикасно.ПВЦ материјал јакна и чиста бакарни жици.УЛ наведени, проверете ги информациите на кабелот.Без разлика на се вратите прозорецот биде затворена или отворена, можете да добиете вашиот по-продажбата на услугата од страна на "постави прашање" и ние ќе ви ги реши вашите проблеми.LAKCZIO ќе продолжи да ви донесе вредност-за-пари производи, и да продолжи да ги подобриме нашите производи и услуги на клиентите.Се надеваме дека сите наши клиенти да имаат добар шопинг искуство и нашите производи може да ви донесе практична помош.Produst : 10 Нога 4 Prong N14-30 P Машки да N14-30 R Женски Фен, EV Полнење Продолжување на Кабелот.Помош : 1. 4 prong кабел за продолжување решение да им помогне на уреди флексибилен мобилен,да се подобри удобноста, може да се избегне дополнителна електричар е такса.Спецификација : Продолжување Должина на Кабелот : 10 FT.Кабелот за напојување : УЛ наведени STW 10/3 30 Amp. 125/250 V, Max wattage 7500 watts. 600-volt термопластични Јакна.Работен Опсег : -40 да 140 F. 30 amp одговараат за Ниво 2 EV полнење.Чист бакар жици и ПВЦ материјал јакна.Безбедност и заштита и УЛ Наведени нема да биде топло на жица или конектори.Добро направени и да се користат стандардни кабелот за напојување материјал, тоа ќе биде побезбедно за време на употреба.За повеќе соработка, ве молиме да се добие вашиот по-продажбата на услугата од страна на "постави прашање".

Карактеристики на понудата

Extension Cord Length:
10 FT.
Power Cord:
UL listed STW 10/3 30 Amp.
125/250V, Max wattage 7500 watts. :
600-volt thermoplastic Jacket. :
Operating Range:
-40 to 140F.
30 amp suit for Level 2 EV charging. :
Pure copper wires and PVC material jacket. :
Safety protection and UL Listed will no be warm on the wire or connectors. :
Well made and use the standard power cord material, it will be safer during use. :
For more cooperation, please get your after-sales service by Ask a question. :

Слични понуди