.

.

Hornby R60071 CDA Хопер Вагони, Три Пакет, EWS, Сребро.

Hornby R60071 CDA Хопер Вагони, Три Пакет, EWS, Сребро.

DEN 2052.00

Количина на стоки
Достапно

Производителот гаранција може да не се применува. 1 : 76 Скала / ОО Колосек.Livery : ECC Сребро.Оператор : ECC.ЕРА : 8 BR Sectorisation 1982-1997. Кина глина, формално познат како Kaolinite, е една од главните производи на југо-западот на Англија.До 1980-тите овој товар беше транспортирани со воз со користење на мали дрвени вагони покриена со мушама.Врз основа на HAA вагон дизајн, CDA вагони кој флексибилен хопер за покривање за заштита на глина од дождот беа воведени во 1987 вршење на livery на англиски Кина Глини, иако во последно време тие биле repainted во EWS бои.

Карактеристики на понудата

Слични понуди