.

.

TPI Corporation HF686TC Фан Принудени Преносни Грејач – Отпорен на Корозија, Лесна Инсталација, 5600/4200W. Простор Греење Опрема

TPI Corporation HF686TC Фан Принудени Преносни Грејач – Отпорен на Корозија, Лесна Инсталација, 5600/4200W. Простор Греење Опрема

DEN 8136.00

Количина на стоки
Достапно

Фан-принудени греалки помине воздухот во текот на греење на елемент да се протера топлина од комплет за поголема фрли и циркулацијата.Не користете било какви средства или средства за чистење.Сигурен Преносни Грејач : лесно DIY инсталација флексибилност.На грејач напонот и инсталации треба да бидат исти со електрични кола каде што тоа е да се користи.Карактеристики 10 FT воздухот се фрли.TPI Corporation производители на индустриски и комерцијални електрични грејачи, процесот на топлина печки, вентилација производи и фанови, опрема за осветлување, и thermostatic контроли.Лесни Греење Опрема : corded-електричен извор на енергија е патување пријателски оган.Грејачи се користи во голем број на комерцијални апликации кои вклучуваат продавница подови, градилишта, и индустриски објекти.Обезбедува ефективна место греење, областа за греење и замрзнување заштита.Shockproof фан грејач.Ротациона монтажа заградата за повеќе монтажа конфигурации : подот планината, таванот планината, или ѕид.Отпорен на корозија и влага доказ, простор грејач карактеристики вртливата база и е идеален за зимската сезона и постудено области.Принудени Фан Грејач : трајни греење опрема карактеристики внатрешни прирачник за ресетирање на топлинска отвор.Радијалните греалки не користите вентилатор, но топло околните објекти низ енергетски трансфер.Високи Перформанси Греење Апаратот : електрични апаратот може да се користи како воздух circulator, посува или греалка.Чекате за на греалка да се излади пред чистење.6 k W, или 208 V коло во 4.

Карактеристики на понудата

Слични понуди