.

.

Гума, Neoprene Лист Без Лепило - 70A - 1/2 Дебела x 18 Широк x 36 Долго

Гума, Neoprene Лист Без Лепило - 70A - 1/2 Дебела x 18 Широк x 36 Долго

DEN 6445.20

Количина на стоки
Достапно

Облик : Лист; Материјал : Neoprene; Одделение : Стандард; Durometer : 70 A; Поддршка Тип : Обична.Дебелина : 1/2"; Width : 18"; Должина : 36".Боја : Црна; Текстура : Мазна.Затегнувачка Цврстина : 1,000 psi; Издолжување : 3.5; Солза Сила : 20 N/mm; Компресија на Сет : 0.33; Густина : 1.50 g/cm3. Температурата Опсег : -30° до 250° С; Спецификации се Сретна : ASTM D2000 П.Н.Е. 707. Neoprene има добар баланс на имоти и е погодна за масла, вода, и refrigerants додека останатите тешки и временските отпорни.Овој Производ е Произведен во Кина.Дебелина : 1/2"; Width : 18"; Должина : 36".Боја : Црна; Текстура : Мазна.Затегнувачка Цврстина : 1,000 psi; Издолжување : 3.5; Солза Сила : 20 N/mm; Компресија на Сет : 0.33; Густина : 1.50 g/cm3. Температурата Опсег : -30° до 250° С; Спецификации се Сретна : ASTM D2000 П.Н.Е. 707.

Карактеристики на понудата

Слични понуди