.

.

3 HP Табела Saw Мотор,Capacitor-Start,3450 Nameplate ВРТЕЖИ,Напон 230,Рамка 145Y

3 HP Табела Saw Мотор,Capacitor-Start,3450 Nameplate ВРТЕЖИ,Напон 230,Рамка 145Y

DEN 623.76

Количина на стоки
Достапно

Точка : Табела Saw Мотор.Моторни Апликација : Моќ Алатка.Моторни Дизајн : Capacitor-Проектот.Моторни Куќиште Дизајн : Целосно Ограден Фан-Ладење.HP : 3. Табела saw мотор е дизајниран да работи машини за опрема како табела пили, стругови, и рендисалки.Целосно затворен дизајн помага во спречување на мотори проблеми предизвикани од дрвени струготини и прашина.Точка : Табела Saw Мотор Мотор Апликација : Моќ Алатка Моторни Дизајн : Capacitor-Започнете со Мотор Куќиште Дизајн : Целосно Ограден Фан-Ладење HP : 3 Nameplate ВРТЕЖИ во минута : 3450 Рамка : 145 Y Напон : 230 Hz : 60 Фаза : 1 Полно Оптоварување Засилувачи : 13.0 Моторни Монтирање Тип : Цврста База на Моторни Термичка Заштита : Никој Ins.Class : Б Моторни Услуга Фактор : 1.00 Мотор Лагери : Топката Амбиентална Температура : 40 Степени C Моторни Вратило Ротација : Г.С./CCW Должина Помалку Окно : 11-1/16" Окно Кол. : 3/4" Окно Должина : 1-13/16" ВРТЕЖИ во минута Опсег : 3001-3600 Стандарди : УЛ Признати (E57948), АДС Уверение (LR33543) Вклучува : 50" Долго 14/3 Кабелот за Напојување Помалку Приклучокот.

Карактеристики на понудата

Слични понуди