.

.

Фунта Печат ORSIL387x250 Број 387 Стандард Силикони O-Ring, Одлична Отпорност на Кислород, Озон и сончева Светлина, Винил Метил Силикони, 70 Durometer Цврстина, 18 ID, 18-3/8 OD (Пакување о

Фунта Печат ORSIL387x250 Број 387 Стандард Силикони O-Ring, Одлична Отпорност на Кислород, Озон и сончева Светлина, Винил Метил Силикони,

DEN 358.08

Количина на стоки
Достапно

Силиконски O-Ring, услугата температура е -90 F 500 F (-68 C до 260 C).Фунта Печат & Снабдување со Силиконски O-Ring, има одлична топлина и компресија отпор, одлична флексибилност и добар електричен изолатор.Силиконски O-Ring, има добра отпорност на габични и биолошки напад.При високи температури, Силикони O-Прстени се супериорни во однос на повеќето други еластични материјали.Силиконски има ограничувања, Ароматични Јаглеводороди (бензен, toluene), ароматични минерални масла, киселини и бази, superheated вода или пареа преку 250 F. Фунта Печат & Снабдување со Силиконски O-Прстени се одлични печат материјали за екстремни температура во статички апликации.Извонредна flex и замор живот, многу добро за озонската и УВ зрачење, изолациони својства и физиолошки неутрални.ORSIL387x250.

Карактеристики на понудата

Слични понуди