.

.

Wooster R207-4, 4-Инчен

Wooster R207-4, 4-Инчен

DEN 76.08

Количина на стоки
Достапно

Барака-отпорни бела mohair ткаенина за сите бои глеѓ urethanes epoxies и подот toppings.Природни сликарство квалитети на mohair помеша со додадена еластичност на полиестер минимизира насочен ткаенина квалитети.Обезбедува подобар производство и покриеност.Полипропилен core отпорен на вода растворувачи и пукаат.Барака-отпорни бела помеша ткаенина обезбедува добра капацитет и многу мазна заврши со сите бои, емајли, urethanes, epoxies, и кат toppings.Е комбинација на природни сликарство квалитети на mohair со додадена еластичност на полиестер за подобро производство и покриеност.На Wooster Четка Компанија е производство на иновативна технологија, висока-перформанси алатки за сликање право од Wooster, Охајо, САД од 1851 година. Нашите трговски имиња вклучуваат Ултра/Pro, Предност, Yachtsman, Кратенка paintbrushes; Супер/Fab, Супер Doo-Z ролери покрива; Шерлок рамки и продолжување столбови; Џамбо-Koter minirollers; и Првично Екипажот површината првично tools.Можете да се чувствувате сигурни знаејќи Wooster е името зад вашиот алатки за сликање.

Карактеристики на понудата

Слични понуди