.

.

SiZHENG COTT-S5 Микрофон за видео надзор Надзор Микрофон Аудио Пикап Висока Верност Безбедност Мониторинг Уред Висока Чувствителност

SiZHENG COTT-S5 Микрофон за видео надзор Надзор Микрофон Аудио Пикап Висока Верност Безбедност Мониторинг Уред Висока Чувствителност

DEN 1084.08

Количина на стоки
Достапно

Системи за видео надзор МИКРОФОН - Si ZHNEG е COTT-S5 со Висока верност Дигитални видео надзор Микрофон со висока чувствителност, имаат голем дострел магнети заѕвони со 10-150㎡ (прилагодливи) и тоа може да ги собереш 3000m е далечина.ДИЗАЈН - Овој видео надзор микрофон усвојува аудио инженеринг акустика лак изглед дизајн, структурата на лизгачот виси tenon тип дизајн, лесно да се таванот или страничниот ѕид инсталација.НАПРЕДНА ТЕХНОЛОГИЈА - микрофонот е изградена-во уникатен shield ниво, дигитални широк динамички микро обработка, можат ефикасно да се спречи надворешно мешање, производството повеќе непречено.Тоа, исто така, се користи "Triangulation"низа технологија multistage динамичен намалување на шумот обработка, фати целосен и јасен глас.ТРИ ЖИЦИ - На микрофон има три жици : црвена е моќ+, бела е аудио+, и црна е моќ-&аудио-.За РАЗЛИЧНИ ПРИЛИКИ - Погоден за училници, сослушување соба, конференциска сала,притвор соба и внатрешна средина на синхрони аудио и видео набљудување на снимањето.Спецификации : Аудио Следење Опсег : 10-150㎡(прилагодливи) Аудио Пренос на Далечина : 3000m Фреквенција Одговор : 100 Hz~20 KHz(90d B звучен притисок,А со пондерирање) Чувствителност : -35d B (10.0 m V е на ум 1 V на 1 Pa) SNR : 85d B(1m40d B) 80d B(10m40d B) 1 KHz на 1 Pa Насочен Сопственост : Omnidirectional Динамички Опсег : 104d B (1 KHz на Макс d B SPL) Микрофон : Ka Boni напредни комплементарни подобрување на дигитални capacitor микрофон Микрофон Количина : 1pcs Процесирање на Сигналот Коло : AGC ,Triangulation , DSP &Multistage динамичен намалување на шумот обработка на Заштитните Коло : Молња заштита, напојување обратна поларитетот поврзете заштита, ESD заштита Врска Начин : 3 водечките жици(црвено олово е моќ+, бело олово е аудио сигнал+, црна е моќ-&аудио сигнал-) Пренос Кабел : Телефонска жица,Мрежа извртени пар, штит кабел(pls користите штит кабел во сложени електромагнетни средина) Напон : DC9 V~20 V (препорачувам да се користи 12 V, повеќе од 500 метри, се препорачува 15 v) Работат на струјата : 30m A Работната Средина : -20℃~75℃ Боја : Бела Домување Материјал : Напредни смола ПВЦ + двојно метал нето-маска за Одобрување : CE,ROHS, FCC, ISO9001 Совети: 1.Големината е рачно мери, постои разлика на 1-3мм, ве молиме да се разбере. 2. Информации за производот и сликата ќе има неколку боја разлики. 3. Ако имате било какви прашања, ве молиме контактирајте со нас и ние ќе се потрудиме да ви.Пакет Листа : 1*Аудио Превземање На Уредот 1*Упатство (На Англиски).

Карактеристики на понудата

Слични понуди