.

.

KwikSafety MANDRILL Качување Темперамент, Прилагодлив & Удобно Поместена, Бесплатна Алатка Lanyard | 1 Пакет, 2 Пакет, Пакет, Комбо, Комплет

KwikSafety MANDRILL Качување Темперамент, Прилагодлив & Удобно Поместена, Бесплатна Алатка Lanyard | 1 Пакет, 2 Пакет, Пакет, Комбо,

DEN 839.76

Количина на стоки
Достапно

AIN ' T NO ПЛАНИНА ДОВОЛНО ВИСОКА за Отворено рекреација / професионална опрема за овие видови на качување активности : слободни, дрво, затворен, креда, мраз, спорт, rappelling, рок, пол, кула, импулс спорт, canyoneering, реката roping, врвот roping, вештачки ѕидови, лични дрво градинарски & садење.За фотограф, режисер, салата, комунални каблирање & молња заштита, arborist, шумите, техничар, дрвосечач, ловец, граѓа џек кроење, уредување техничари, EMS спасување & fire за пребарување.ВНИМАНИЕ НА ДЕТАЛИ лимит на Тежина на 130-310 lbs, кршење на сила на 23kn.Постојат четири висок квалитет појачани тешки пластични завиткани плетенка јаже циклуси и една назад јамка пораби во качување половина подигнат да се откажам опрема опрема како што се : quickdraws, belay уреди, crampons, мраз алатки, чевли, ascenders, descenders, клипови, lanyards, јажиња, ремени, вода & креда кеси.УНИВЕРЗАЛНАТА ГОЛЕМИНА на & ЅВЕЗДЕНИ ИЗДРЖЛИВОСТ Прилагодливи половината & нога ремени направи оваа универзална качување половина подигнат (не целосна тело се подигнат) на една големина одговара на повеќето, мали, средни, големи за мажи (машки mens), жени (женски женска), возрасни & млади (не за мали години или деца).Системот е направен од 100% полиестер, сите конекции webbing & брзо ослободување snap на конекции имаат силен засилен двојно крои & премија одделение целосна изградба за да бидете удобно додека се качувале.УЛТРА СИЛНА КАЧУВАЊЕ КОНЕКТОР Изработени од високо-сила алуминиумски легури на магнезиум со топлина фалсификувани заврши што секој конектор многу лесен и издржливи.На завртката портата е една рака исправен, заклучување на носот за да се заштитат од snagging и облик е лесно да се одржи.Длабоко кошница околу да се намали и се бореа.Минимална кршење оптоварување на 23 k N (5,000 кг.Совршен за качување или било која друга работа надвор / внатре.БЕСПЛАТНА АЛАТКА LANYARD + КОНЕКТОР!The TENTACLE алатка lanyard додаток е извиткани стигнале bungee кабелот со јамка & прилагодливи заклучување за паѓање алатка за заштита, тоа е 2 : 1 за безбедност фактор & може да се одржи tools до 10 килограми.Тоа е светлина должност алатка lanyard што доаѓа со алуминиумска конектор клип.Snap конектор е непречено исечени / unclipped, & можат да се користат самостојно.Алуминиум конектор нема да рѓа е вклучена за подвижност на алатка за прилози.

Карактеристики на понудата

Слични понуди