.

.

PETZL Axcension Постапува Јаже Менгеме, Црна, Левата Рака

PETZL Axcension Постапува Јаже Менгеме, Црна, Левата Рака

DEN 2352.00

Количина на стоки
Достапно

Ергономски постапува ascender.широк отвор овозможува рачка за да биде лесно да се опфатат, дури и со дебели ракавици.безбедност фати е целосно интегриран во телото на ascender да помогне да се спречи snagging.заби камери со авто-чистење слот оптимизира перформансите под било какви услови (замрзнати или валкани јажиња..).широк помала дупка овозможува carabiners од ПОВРЗЕТЕ се ПРИЛАГОДИ lanyard и FOOTAPE или FOOTCORD footloop да биде лесно во прилог.Постапува ascender за јаже искачувања, ВОЗНЕСЕНИЕТО карактеристики ans над моделирани зафат и и ергономски горниот дел за удобно и силен стисок при влечење со една или две раце.ВОЗНЕСЕНИЕТО постапува ascender има широк долниот отвор за лесно прикачување на две carabiners за lanyard и footloop.Дизајниран за растечки јажиња.

Карактеристики на понудата

Слични понуди