.

.

Thermistor Сензор, Висока Точност Чувствителни NTC Temp Сонда со 1 Метар Кабел за Мерење(100K B3950)

Thermistor Сензор, Висока Точност Чувствителни NTC Temp Сонда со 1 Метар Кабел за Мерење(100K B3950)

DEN 2088.00

Количина на стоки
Достапно

10 Pcs во Сите, Вклучувајќи 10pcs NTC temp сонда во вкупно, замена и одржување се многу повеќе погодно.Широк Комунални : Може да се широко се применуваат во постојана контрола на температурата, индустриски систем, термо систем и така натаму.Лесен за Инсталација : XHB2.54 приклучок за полнач, 5 x 25мм цилиндрична глава и 1 метар долг кабел се поедностави процесот на инсталација.Компактна Големина : На компактна големина и лесно ракување направи thermistor сензор костуми за работа во тесни простори.Сигурен за Употреба : Доаѓа со добра чувствителност, брз одговор, силна анти-мешање способност и висока точност.Функција : 1. Сигурен за Употреба : Доаѓа со добра чувствителност, брз одговор, силна анти-мешање способност и висока точност.2. Компактна Големина : На компактна големина и лесно ракување направи thermistor сензор костуми за работа во тесни простори.3. Широк Комунални : Може да се широко се применуваат во постојана контрола на температурата, индустриски систем, термо систем и така натаму.4. 10 Pcs во Сите, Вклучувајќи 10pcs NTC temp сонда во вкупно, замена и одржување се многу повеќе погодно.5. Лесен за Инсталација : XHB2.54 приклучок за полнач, 5 x 25мм цилиндрична глава и 1 метар долг кабел се поедностави процесот на инсталација.Спецификација : Предмет Тип : Thermistor Sensor Material : PVCTemperature Мерен Опсег : -25℃ на 125℃ (-13℉ да 257℉)Цилиндрични Заеднички Дијаметар : Прибл. 5mm / 0.2 in Cylindrical Заеднички Должина : Околу. 25мм / 0.98 in Plug Конектор : XHB2.54 Cable Должина : Околу. 1meter / 3.28 ft Модел Отпор Вредност Б Вредност 5 K B3470 5 K 3470 K 5 K B3950 5 K 3950 K 10 K B3435 10 K 3435 K 10 K B3950 10 K 3950 K 15 K B3950 15 K 3950 K 20 K B3950 20 K 3950 K 50К B3950 50К 3950 K 100 K B3950 100 K 3950 K Пакет Листата : 10 x Thermistor Sensor Note : да се Избегне контакт со влага за време на инсталацијата, која може да резултира во навлегување и оштетување на отпорниците.

Карактеристики на понудата

Item Type:
Thermistor Sensor
Material:
PVC
Temperature Measurement Range:
-25℃ to 125℃ (-13℉ to 257℉)
Cylindrical Joint Diameter:
Approx. 5mm / 0.2in
Cylindrical Joint Length:
Approx. 25mm / 0.98in
Plug Connector:
XHB2.54
Cable Length:
Approx. 1meter / 3.28ft
Model Resistance Value B Value 5K B3470 5K 3470K 5K B3950 5K 3950K 10K B3435 10K 3435K 10K B3950 10K 3950K 15K B3950 15K 3950K 20K B3950 20K 3950K 50K B3950 50K 3950K 100K B3950 100K 3950K :
Package List:
10 x Thermistor Sensor :
Avoid contact with moisture during installation, which may results in penetration and damage to the resistor. :

Слични понуди