.

.

LENOX Алатки ПВЦ Машина, Ratcheting, До 1-5/8-Инчен Дијаметар (12123R1)

LENOX Алатки ПВЦ Машина, Ratcheting, До 1-5/8-Инчен Дијаметар (12123R1)

DEN 1120.08

Количина на стоки
Достапно

Специјално дизајнирани вилици на овој ПВЦ цевки машина се одржи на цевка во место за стоење, лесно намалувања.Оваа ПВЦ машина има rubberized костец дека се овозможи сигурен сечење, дури и во влажни и валкани услови.На копчето за ослободување на овој ПВЦ цевки машина овозможува точно 1 раце работа.Заклучување табот го задржува нерѓосувачки челик сечилото на безбедно место за време на 1 раце работа.Намалувања до 1-1/4-инчен номинална и 1-5/8-инчен максимална OD.Опис на производот Оваа LENOX R1 Ratcheting ПВЦ Цевки Машина карактеристики специјално дизајнирани вилица дека има цевка во место додека сечење со нерѓосувачки челик сечилото.На rubberized костец на овој ПВЦ цевки машина обезбеди удобен, сигурен сечење, дури и во влажни и валкани средини.Ослободување на копче ви овозможува да го користите машина со 1 рака, додека заклучување табот држи ножот безбедно место.Од Производителот Lenox Индустриски Алатки 12123 - R1 ПВЦ Машина До 1-5/8 - Инчен карактеристики на Ratcheting Намали дизајн кој е идеален за употреба на ПВЦ, CPVC, PEX, ПОЛИ и PE цевки.На R1 има ratcheting дизајн што е оптимално за еден раце сечење и има специјално дизајниран вилица да се одржи на цевка во место додека сечење со нерѓосувачки челик сечилото.Удобен зафат на rubberized се справува овозможи сигурна потпора во двете влажни и суви услови.Да се оди на екстра миле, LENOX е дизајниран на машина со сузбивањето на заклучување, latch кој овозможува точно една рака работата на пролетта-натоварени машина; ослободување на друга страна да се стабилизира температурата.

Карактеристики на понудата

Слични понуди