.

.

Коаксијален Кабел RG6 Десен Агол од 90°, 6 ft, Coax Кабел F-Type Тројно Заштитените Coax Кабел (Бела)

Коаксијален Кабел RG6 Десен Агол од 90°, 6 ft, Coax Кабел F-Type Тројно Заштитените Coax Кабел (Бела)

DEN 324.00

Количина на стоки
Достапно

Направена со 24k злато позлатен конектори и висока чистота бакарна жица, за да ви трае со години да дојде.Карактеристики Тројна оклопна (алуминиумска мрежа меѓу двата алуминиумска штитови) за да пренесува кристално јасен сигнал.Компатибилен со тв, кабловска сандаче, антена, Xfinity, Comcast, Fios, сателитска, радија, модеми, и други аудио видео (av) конектори. 90° десен агол коаксијален конектор обезбедува neatest процесот на инсталација.Maximm е RG6 Кабелот е УЛ наведени и поткрепени со 1 година гаранција и НАС-врз основа на поддршка на корисниците.Maximm Кабли Се обезбедуваат за да се обезбеди највисок квалитет на Производи и грижа за корисници за повеќе од една деценија.Трнлив Е Обезбедување на Високо Квалитетни Производи, како што се HDMI, Ethernet Кабли, Продолжување, Жици, Адаптери и Повеќе.Со Најдобра Грижа на Клиентите како и Највисок Квалитет на Производи за Кои Се Обезбедуваат за Да Трае.Не Двоумете Се И Купување На Нашите Кабли Денес!.Се поврзува Телевизори, Видеорекордери, кабелски модеми, сателитски приемници, кои, надвор-воздухот антени, и други уреди со F-type пристаништа.Тројна-shield е одлична за изолирање на интерференција од бучни уреди и соседните енергетски кабли.На 3 Ghz оценка е совршено погодна за ATSC 3.0 сигнали.Maximm Кабли има 4-слој изолација и 18-жица дава максимална јачина на пренос.Оваа RG6-номинална кабел дава подобри перформанси од RG59 тип најде и во многу други patch кабли.Да ги користите овие на трупци за етернет преку коаксијален мост и средба нула латентност прашања преку ethernet ниту сликата нарушување за вашиот ТВ сигнал.Искуство вашата антена за прием се подобри со користење на овие заштитени кабли и лепете кабел услуги како што е потребно.

Карактеристики на понудата

Слични понуди