.

.

Renogy Длабоко Циклус AGM Батеријата 12 Volt 100Ah за RV, Соларни Морски и Off-grid Апликации, Сива

Renogy Длабоко Циклус AGM Батеријата 12 Volt 100Ah за RV, Соларни Морски и Off-grid Апликации, Сива

DEN 1744.08

Количина на стоки
Достапно

Одржување Слободни : Произведен со дебели абсорбента стаклен мат (AGM) сепаратори и напредни вентил регулирани технологија, Renogy Длабоко Циклус AGM Батерии се спаси од киселина истекување и честото одржување.Одлична Празнење Перформанси : Комерцијален quinary алуминиумски плочи и специјално обработена плоча мрежи им овозможуваат ниска внатрешна корозија и високи празнење струи до 10 пати батеријата оценет капацитет.Долг рок на траење : Направен на висока чистота на материјалите, Renogy Длабоко Циклус AGM Батерии се намали месечни само-празнење стапка под 3% во 77℉ (25℃), што е 5 пати помал од нивните поплавени колеги.Широк Операција Температура Опсег : Подобрување на електролитниот формула обезбедува стабилна капацитетот на батеријата и извонредна празнење ефикасност при ниски надворешни температури под 32℉ (0℃).Answer : ___________________________ NOTE : Ние препорачуваме инсталирањето на батеријата исправена.Тоа е дозволено да се инсталира на батеријата на негова страна само ако постојат посебни причини за тоа.НЕ се инсталира на батеријата наопаку.Номиналниот Напон : 12 V.Капацитет : 100 Ah@10hr-го оценувате да 10.5 V @25℃/77℉.Плови Полнење Напон : 13.5 V~13.8 V (25℃/77℉).Циклус Употреба Напон : 14.4 V~14.8 V (25℃ / 77℉) Температурна Компензација : -24m V/℃.Изедначување Напон : 14.4 V~14.8 V (25℃ / 77℉).Се препорачува Терминал вртежен момент : 109.8 инчен·lb / 12.4 N·m.Макс Испуштање Струја : 1100 A (5 секунди).Макс. Полнење на струјата : 30 A.Големина : 100 Ah | Стил : Батеријата Renogys длабоко циклус AGM батерии се специјално дизајнирани за соларна енергија складирање апликации.Течење-доказ, истури-доказ и на крајот одржување слободни, Renogys AGM линија е идеален кандидат за состанок батерија висок квалитет на перформанси.Дали нејзиното за секојдневна употреба или резервната моќност, на Renogy AGM батеријата е во право за вас.

Карактеристики на понудата

Слични понуди