.

.

JIABAOHUI Трајни Серија На Cut-Отпорни Ракавици, Храна Одделение Ниво 5 Заштита

JIABAOHUI Трајни Серија На Cut-Отпорни Ракавици, Храна Одделение Ниво 5 Заштита

DEN 91.68

Количина на стоки
Достапно

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот. 1. Безбедно и издржливи - направен од високо-перформанси полиетилен (HPPE) влакна, трајни и намалување на-отпорни, со највисок EN388 ниво 5 cut-отпорни, заштита на вашите раце од прекини и гребнатинки. 2. Удобно и флексибилни, - водат плетени ткаенини, светлина и дише.На ергономски дизајн се вклопува цврсто со рака, има силна контрола, и лесно може да се одржи мазна површина.Покрај тоа, постојат различни големини за да изберете од, погоден за секого. 3. Лесно да се чисти - Може да се чистат со рака или со машина. 4. Безбедност на храна - Може директно да контакт за храна. 5. Повеќенаменски - Тоа е погоден за остриги бомбардирањето, резби во дрво, свиткување, сечење месо, пилинг и мандолина slicer, градина работа, гаража за облагородување, преработка скршеното стакло, отворање на домашно милениче лименки, отворено истражување, итн.

Карактеристики на понудата

Слични понуди