.

.

САД ЗАПЕЧАТУВАЊЕ ZUSAS70FDA028 Висока Температура Силикони O-Прстени, 028 Цртичка Големина, 1.364 ID, 1.504 OD, Црвена

САД ЗАПЕЧАТУВАЊЕ ZUSAS70FDA028 Висока Температура Силикони O-Прстени, 028 Цртичка Големина, 1.364 ID, 1.504 OD, Црвена

DEN 487.20

Количина на стоки
Достапно

Материјал : Силикон; Одделение : Храна; Цврстина : Стандард (70 A - 80 A).Пресек Облик : Тркалезна; Систем на Мерење : Инчен; Цртичка Големина : 028. Пресек : 0.070"; ID : 1.364"; OD : 1.504".Боја : Црвена; Спецификации се Сретна : ФДУ.Durometer : 70 A; Температура Опсег : -80° до 450° F; Pack Количина : 25. Овие Силиконски O-Прстени се изработени од ФДУ материјали и идеален за употреба во храна и пијалаци апликации.Силиконски има одличен температура опсег и добра отпорност на блага хемикалии, животински и растителни масла, вода и.Материјал : Силикон; Одделение : Храна; Цврстина : Стандард (70 A - 80 A).

Карактеристики на понудата

Слични понуди