.

.

3 ft PL259 (UHF) Машки да Машки Ниско-Загуба Coax Продолжување Кабел (50 Ohm), GEMEK PL-259 M/M Скокач за БЛАГАЈНИЧКИ Радио Антена Аналитичар, WiFi, SWR Метар, Шунка Радио, Кратка Бранова Ра

3 ft PL259 (UHF) Машки да Машки Ниско-Загуба Coax Продолжување Кабел (50 Ohm), GEMEK PL-259 M/M Скокач за БЛАГАЈНИЧКИ Радио Антена

DEN 527.04

Количина на стоки
Достапно

✔Конектор : PL259 Машки (UHF) да PL259 Машки (UHF). ✔3 стапки(1 Метри) Ниско-Загуба S-LMR400 големина coax, Отпорност : 50 ohm.S-LMR400 нуди значително поголем центар диригент и поддржува подобар сигнал задржување за повеќе кабел работи и повисока фреквенција употреба. ✔Ултра Ниска-Загуба : S-LMR-400 Coax е со иста големина како RG-8 U или RG-213 кабел, 0.405 инчи во дијаметар.Поголем кабел значи МНОГУ поголем центар диригент и поддржува подобар сигнал задржување за HF/VHF/UHF и повисока фреквенција употреба. 200% Повисока VHF Перформанси од RG8 X; 400% Повисока од RG58. ✔На плетенка на овој PL259 скокач кабелот е со висока густина конзервирани бакар и 100% shield.Двојно Заштитените Coax продолжување кабел собранија се изработени со врвен квалитет на исклучително ниско-загуба S-LMR400 кабел и злато позлатен конектори.Висока фреквенција ниска загуба и ниска отпорност, топлина се Намали на Двата Краја. ✔PL-259 M/M (UHF) Ниско-Загуба Coax за АНТЕНСКИ конекција, антена аналитичар, радио скенер, шунка радио transceiver, SWR метар, БЛАГАЈНИЧКИТЕ радио рачни или тјунер на антената, и повеќе.Големина : 3 ft.

Карактеристики на понудата

Слични понуди