.

.

AOKWIT Качување Ascender, Авијација Светлина Легура Rappelling Belay Опрема Маратон Дрво Arborist SRT Качување Јаже Ascender со Рачка Менгеме

AOKWIT Качување Ascender, Авијација Светлина Легура Rappelling Belay Опрема Маратон Дрво Arborist SRT Качување Јаже Ascender со Рачка

DEN 863.76

Количина на стоки
Достапно

Висока јачина, лесни авијација алуминиум-легура на магнезиум.Ви ги Безбедно : Таа користи на триење помеѓу јаже и Descender уред за да го забави потекло или кочница.Екстра дебели со уши и belay слот ќе се задржи вашата безбедност, дури и во спасување или вонредна состојба.Голем Зафат : Трн и жлебот дизајн може автоматски да располагаат со кал и да се обезбеди добра потпора дури и на јаже е покриена со кал или мраз, било оператор може лесно да работат на cam систем со неговиот палец.имајте од fatiguing дури и во долго време еден јаже качување(дури и со дебели ракавици).Висока Јачина Алуминиум : AOKWIT качување descender употреба Авијација Светлина - mg легура се карактеризира со висока јачина, мала тежина и лесен за носење.Губење на ограничен : 140kg/ 308 Ib,Кршење на сила 8.5 KN.Прашање : 4 KN, за 8-12 MM Јаже.ЛЕСНО ЗАКЛУЧУВАЊЕ-ИСКЛУЧУВАЊЕ : Со МОЌНИ Нерѓосувачки Челик Cam, заклучување се исклучи со една рака ќе биде многу полесно и побезбедно.Левата рака и десната рака дизајн се погодни за луѓе со различни навики.Широка Примена : Погоден за десната рака/левата рака да ја користите(Изберете во зависност од вашите навики).Ascender качување јаже совршен за качување, спасување, aloft работа, факултет, спелеолошки,дрво маратон, еден јаже качување (SRT качување) и tensioning/местење/влечење/макара системи итн.AOKWIT Качување Ascender, Авијација Светлина Легура Rappelling Belay Опрема Маратон Дрво Arborist SRT Качување Јаже Ascender Со Рачка Менгеме Карактеристики : Направен од воздухопловство алуминиум легура на магнезиум, висока јачина, анти- ' рѓа, трајни, тешки да го издржат 4 KN тежина.Трн и жлебот дизајн може автоматски да располагаат со кал и да се обезбеди добра потпора дури и на јаже е покриена со кал или мраз.Удобен пролет дизајн за лесно ракување со една рака, дршката е покриен со гума која е против пролизгување и удобен за употреба.Две поврзување дупки подолу се за поврзување на јаже и закопчување во педалата појас.На elliptic дупка погоре е за закопчување во безбедноста затворач.Погоден само за десната рака за да го користите.Совршен за качување, спасување, aloft работа, факултет, спелеолошки, итн.Карактеристики : Материјал : Алуминиум Легура на Магнезиум Боја Опции : Портокал / Зелена / Црвена/Црна/Сина Fitment : Десната рака/левата рака Погоден за Јажето Дијаметар : 8-12mm/0.32-0.47 инчен Max.Сила : 4 KN / 880lb Димензија : Прибл. 19 * 9cm / 7.5 * 3.5 инчен Тежина : Околу. 8.3 мл/237g Пакет Листа : 1 * AOKWIT Качување Ascender.

Карактеристики на понудата

Слични понуди