.

.

12 Парчиња Силиконски Замена Дихтунзи Заптивки за Стакло Клип Врвот Тегли Гума Leakproof Запечатување Прстени за Стандардна Големина на Конзервирање и Садовите за Скла

12 Парчиња Силиконски Замена Дихтунзи Заптивки за Стакло Клип Врвот Тегли Гума Leakproof Запечатување Прстени за Стандардна Големина

DEN 206.16

Количина на стоки
Достапно

Квалитет на материјалот : направен од силика гел, овие замена силикони пломби се стабилни и издржливи за да го користите, ќе не апсорбираат мирис, безбедни за вашата храна, што го прави лесен за да го замени подлошки и имајте чиста храна во конзерви.Шок апсорпција : jar капаци треба запечатување прстен за да се спречи храна од попушта во процесот на користење, која носи шок ефект на апсорпција на мазна шишиња, помагање на чување на храната во лесен начин.Широк апликации : замена на силиконски заптивка пломби се добри за секојдневна складирање, во движење и патување, како што се применува за складирање на дехидрирана храна, и погодна за фрижидер и замрзнувач складирање, провизии складирање, транспорт на храна или пијалоци, без протекување, домашна ферментација капаци и така натаму.Доволно количество : ќе добиете 12 парчиња силиконски тегла дихтунзи замена во 3 бои, адекватен квантитет и различни бои за вашиот избор и да ги задоволи секојдневните потреби, погодно за вас и вашите семејства да се разликуваат различни канти.Вообичаена големина : надворешниот дијаметар на течење-доказ херметички силикони заптивка запечатување прстените е околу 9,5 см/ 3.75 инчи, и внатрешен дијаметар е 6,9 см/ 2.75 инчи, генерален големина го прави погоден за повеќето редовни устата тегли за конзервирање, чување на вашата домашна храна, грав, сирење, зеленчук свежо и подолго. 12 Парчиња силиконски замена заптивка, течење-доказ херметички заптивка запечатување прстени тегла капаци фитинг заптивки за стакло клип врвот тегли за конзервирање 0.35 /0.5 /1 /1.5 /2 литар (црвена, портокалова, бела) Запечатување и водоотпорен : Кој функции на запечатување и водоотпорен, замена на силиконски заптивка заптивки за тегли можат да се спречи храна од стануваат застоена поради инвазијата на водената пареа, и нема потреба да се грижите дека вашата храна ќе ја изгуби свежината бидејќи херметички силикони заптивка е течење-доказ.Убаво замени : Нашата замена силикони пломби се добри асистенти за одржување на свежината и интегритетот на храна, кои се убаво замена за замена на вашиот запечатување прстени кои треба да бидат заменети.Обновливи замена заптивка : Овие силиконски пломби се лесни за чистење, само додадете малку детергент и измијте ги под вода, тогаш можете да го користите печат прстен за втор пат.Карактеристики : Материјал : silicone Color : црвена, портокалова, white Outside дијаметар : 9.5 cm /3.75 inch Inside дијаметар : 6,9 см /2.75 inch Package вклучува : 12 x Силикони тегла gaskets Note : Прирачник за мерење, ве молиме овозможи мало грешки на големината.Врз основа на камера, екран и други фактори, може да биде боја разлика, ве молиме предмет на вистинскиот објект.

Карактеристики на понудата

Слични понуди