.

.

Модерен Дом Отворено Дрвени Birdhouse (Викторија Мов Зелена)

Модерен Дом Отворено Дрвени Birdhouse (Викторија Мов Зелена)

DEN 623.76

Количина на стоки
Достапно

Рачно изработени ДИЗАЈН КОЈ Е ПТИЦА ПРИЈАТЕЛСКИ - Секој birdhouse е прилагодено направена за да нашите сопствени дизајни.Со акутна внимание на детал, секоја птица куќа нуди одлична намалени надолу куќа инспириран од различни стилови на архитектурата.Птици ќе имате убаво место да се јавите дома.ОДЛИЧЕН КВАЛИТЕТ - Нашите birdhouses се страна направена со внимание на детали и квалитет на изработка низ целата наша птица куќа колекција.Птици сакаат нашата птица куќи како тие се наменети за мали гнездење на птиците, како што се wrens, finches, врапчињата, warblers и други мали заеднички гнездење на птиците.ЛЕСНА ИНСТАЛАЦИЈА - На Океанот Бунгалов дизајн може да седат на еден пост или да бидат обесени од дрво со пре-инсталиран црна жица.Птици ќе почнете да уживате оваа птица куќа веднаш.Нема алатки или собранието е потребно.Ние дизајниравме нашите птица куќи да биде функционална за птици и сопствениците.Лесен пристап до чиста-out го прави лесно да се чисти и да ја задржите вашата дива птица куќа изгледате одлично на целата година.СРЕЌЕН ПТИЦИ, СРЕЌЕН ЖИВОТ - Нашиот декоративни птица куќи се целосно функционални и се наменети за употреба на отворено.Вклучува 1.2" отворање, вентилација, кат дренажа, и unpainted внатрешни работи.На скатен го штити покривот на куќата од елементите, нудејќи птици безбедно место да се јавите дома во зима.ВАРИЈАЦИИ ВО ПОЧЕТНИОТ ДИЗАЈН - Ние нудиме неколку различни сорти на нашиот Современ Дом birdhouses во различни стилови на архитектурата за забава на отворено разговор парче.Модерниот Дом Pinewood Birdhouse серија карактеристики различни од поистенчен верзии на класични дома архитектура, ознаки за места, и поп-културата дизајни.Секој birdhouse е рачно изработени користејќи природни борови дрва кои е насликан и украсена со дополнителни карактеристики.Птици ќе сакаат нивните нови домови кои се изградени со најдобрите материјали и со парична казна внимание на детали.Тие се наменети за мали гнездење на птиците, како што се wrens, finches, врапчињата, warblers и други мали заеднички гнездење на птиците.Нашите декоративни птица куќи се целосно функционални и се наменети за употреба на отворено.Вклучува 1.25" отворање, вентилација, кат дренажа, и unpainted внатрешни работи.На скатен го штити покривот на куќата од елементите, нудејќи птици безбедно место да се јавите дома во зима.

Карактеристики на понудата

Слични понуди