.

.

CROSSTRAP Шин Треска | Прилагодливи Neoprene Шин Треска & Нога Компресија Поддршка на Рака | за Видови, Повредите, Болките, го Извади Мускулите, Искинати Теле | за Мажи & Жени

CROSSTRAP Шин Треска | Прилагодливи Neoprene Шин Треска & Нога Компресија Поддршка на Рака | за Видови, Повредите, Болките, го Извади

DEN 358.56

Количина на стоки
Достапно

ПАТЕНТИРАНА CROSSTRAP ДИЗАЈН : Овој уникатен Crosstrap технологија значи повеќе локализиран притисок на проблемот област.Отворот на страната на рака им овозможува на повеќе прилагодливост, да им се овозможи да вршат притисок точно каде вашето тело има потреба од тоа.На Crosstrap помага со видови, sprains, и шин треска управување.УНИСЕКС НОГА КОМПРЕСИЈА РАКА : На MDUB Crosstrap Шин Треска Рака обезбедува поддршка на мажите и жените за нога болка од влечат, искинати и потечени мускулите, или над-pronation на "Рамни Стапала".Тоа им помага со видови, sprains, и слаби или повредени теле мускулите и ви помага да управувате со симптоми на шин splints, (medial tibial стрес синдром), за време на двете спортски и професионални активности.БОЛКАТА се НАМАЛУВА за околу РАКА : Обезбедување на подобро мускулите, болка од еден полн нога поддршка, шин компресија ракави, или компресија чорапи, на MDUB Crosstrap е болка за намалување на притисок рака која ги опфаќа само она што треба да се.Намалување на кои страдаат од нога болка, вежбање, или прошетки често може да изгледа како огромна задача.Овој гениј шин рака обезбедува начин да се направи вежба без да се грижите!.ПРОФЕСИОНАЛНА ОДДЕЛЕНИЕ МАТЕРИЈАЛ : за Разлика од другите нога ремени на пазарот кои имаат пластични или гумени на страна, што може да предизвика иритација и повреди, ние не користат пластични или гумени делови.Всушност, нашата светлина и мека Crosstrap всушност помага да се ублажи влијанието затоа што тие се направени од високо-квалитет neoprene и најлон.Ова исто така дава долг живот и повеќе издржливост!.Се КОРИСТИ ЗА РАЗНИ ПОВРЕДИ : Дел од она што го прави до уникатен дизајн на MDUB Crosstrap е дека тоа може да се користи и за разни повреди.Во зависност од вашата големина и треба, оваа рака може да се користи за поддршка на Patellar Tendonitis (скокач е коленото), Iliotibial Бенд Синдром (ITBS), и Шин Splints.Направи овој неверојатен производ дел од суштинско значење фитнес додатоци!.

Карактеристики на понудата

Слични понуди