.

.

Bussmann JJN-600 Класа T Осигурач (Пакување од 1)

Bussmann JJN-600 Класа T Осигурач (Пакување од 1)

DEN 540.96

Количина на стоки
Достапно

300 Vac, 160 Vdc. 200 ка прекинувањето оценка е во согласност со NEC Дел 110.9 за денес е голем капацитет systemsacting осигурач помага во спречување на опрема за штета предизвикана од краток спој настани.Брзо дејство осигурач помага во спречување на опрема за штета предизвикана од краток спој настани.Мали, простор за заштеда на осигурувачи обезбеди висок степен на тековната ограничување на кратко-кола за одлична компонента заштита.Идеален за критичните индустриски или комерцијални апликации кои се специфични за тековната ограничување барања.Eaton е Bussmann серија Limitron напредна заштита Класа Т и тековната ограничување, брзо дејство на осигурувачи.

Карактеристики на понудата

Слични понуди