.

.

Батерија Полнач, Стандарден Интерфејс за Брза Бавно Полнење Лесно Поврзете глобална напојување за AC100-240V Текст Батерии Пакет Адаптер за Полнење со LED Индикатор за DI

Батерија Полнач, Стандарден Интерфејс за Брза Бавно Полнење Лесно Поврзете глобална напојување за AC100-240V Текст Батерии Пакет

DEN 906.96

Количина на стоки
Достапно

Погоден за полнење Ni MH батерија пакети за роботи, далечински управувач автомобил трки, DIY smart машини, итн.Со LED индикатор за да се покаже на статусот на полнење, зелено светло е вклучено кога целосно наполнета, и црвено светло е вклучено кога истиот се полни.Полначот школка е направен од PP пламен retardant материјал, кој има висока цврстина и добра изолација.На батерија полнач е погоден за Ni MH батерија пакети и поддржува брзо и бавно полнење.Батеријата полначот има стандарден конектор адаптер, лесно да се поврзете и да го користите, безбедно и ефикасно.Функција : 1. На батерија полнач е погоден за Ni MH батерија пакети и поддржува брзо и бавно полнење.2. Со LED индикатор за да се покаже на статусот на полнење, зелено светло е вклучено кога целосно наполнета, и црвено светло е вклучено кога истиот се полни.3. Батеријата полначот има стандарден конектор адаптер, лесно да се поврзете и да го користите, безбедно и ефикасно.4. Погоден за полнење Ni MH батерија пакети за роботи, далечински управувач автомобил трки, DIY smart машини, итн.5. Полначот школка е направен од PP пламен retardant материјал, кој има висока цврстина и добра изолација.Спецификација : Предмет Тип : Батеријата Charger Material : PP пламен retardant material Model : 61399 Power Приклучок : НИ plug Rated Влез : AC100-240 V 50/60 Hz Input Напон Спектар : AC90~264 VRated Текст на струјата : 0.4 AMaximum влезна Моќност : 40 WFrequency : 50/60 Hz Rated Излезен Напон : DC16 VOutput Напон Спектар : DC6 V-DC20 VApplicable Батеријата Спецификација : 6-1.2 12 V-14 Ah NIMH NICDConstant Струја на Полнење на Тековната 1 : (Брзо Полнење) 1.8 а и 0.9 AConstant Струја на Полнење на Тековната 2 : (Trickle Полнење) Пакет Листа : 1 x Charger1 x Моќ Cable Note : Обрне внимание на електрична енергија безбедност при користењето.

Карактеристики на понудата

Item Type:
Battery Charger
Material:
PP flame retardant material
Model:
61399
Power Plug:
US plug
Rated Input:
AC100-240V 50/60Hz
Input Voltage Range:
AC90~264 V
Rated Input Current:
0.4A
Maximum Input Power:
40W
Frequency:
50/60Hz
Rated Output Voltage:
DC16V
Output Voltage Range:
DC6V-DC20V
Applicable Battery Specification:
6-12V 1.2-14Ah NIMH NICD
Constant Current Charging Current 1:
(Fast Charge) 1.8A and 0.9 A
Constant Current Charging Current 2:
(Trickle Charge)
Maximum Charging Time:
8 hours
LED Indicator:
Red (fast charge) , green (trickle charge or standby)
Operating Temperature Range:
-10℃-+40℃
Application:
Suitable for charging NiMH battery packs of robots, remote control car racing, DIY smart machines, etc. 
Package List:
1 x Charger1 x Power Cable :
Pay attention to electricity safety when using. :

Слични понуди