.

.

OHKA САКУРА Ножици: SK600S - Професионални Коса за Сечење Shears Фризери Barbers Hairstylists - 6 Инчи.

OHKA САКУРА Ножици: SK600S - Професионални Коса за Сечење Shears Фризери Barbers Hairstylists - 6 Инчи.

DEN 407.76

Количина на стоки
Достапно

Листот Сечилото дизајн карактеристики на ист агол со криви раб идеален за слајд се намали.Тие рамномерно и непречено да се намали коса со леснотија, благодарение на своите екстремни острат, тие нема да се оштети или подели коса завршува.Специјален нож помага во намалување на отпор на воздухот и го прави совршен за прави фризура, дели, се сече сплит завршува и сечење на секаков вид на густа коса.Погодна за двете влажни и суви прекини, сепак, ефикасноста е зголемена на влажна коса.Тие се одлични за секоја салон стилист, бербер, фризер и за лична употреба, како и.Идеална за жени, мажи, мали деца.Мора да се има меѓу вашиот чешлање додатоци.Една заклучување со плоча за да се контролира и да се приспособат на центар завртка, нафта пенкало, и ткаенина за чистење се одликува со секој пар ножици, разредувач или ножици.Ергономски рачка, Лесни и да се доста издржливи.Се одликува со ергономски дизајнирана рачка за да се намали заморот, со лесна контрола и високо полиран до многу мазна завршница, тоа во голема мера го намалува сите траги од weariness.Овие рачно изработени ножици се произведени во Тајван за повеќе од 20 години.Сите во Ohka Сакура е горд на нашата убава ножици, нашиот извонреден квалитет, услуга и гаранции.Ние се гордееме со нашата изработка и квалитетот на производот.Секој пар ножици се подложува на нашите напорни Обезбедување на Квалитет на тестови.Направена со рака од страна на нашите искусни техничари, тие постојано се пофали со познати стилисти во светот.Ова ни дава сигурност да понуди доживотна гаранција против било производствени дефекти.На ножеви се направени од внимателно избрани Јапонски челик со најголема концентрација на кобалт за да имаат здрав и траен раб.Ние сме посветени на квалитет и професионалност, како нашите основни вредности и принципи.Секој Ohka Сакура ножици имаат душа, од тоа што го поседувате, ножици ги избираат своите корисник и во рацете на професионалци, нашите ножици се убавина да ги гледаат, а не само како алатки, но исто така и како другари за живот, богатства достоен да се предаде на идните генерации.

Карактеристики на понудата

Слични понуди