.

.

Платно Корп Патио и Отворено Дневна Соба Проред Комплет

Платно Корп Патио и Отворено Дневна Соба Проред Комплет

DEN 362.40

Количина на стоки
Достапно

Колекции вклучуваат настава водич со совети и техники за распоред и дизајн идеи, над 250 1/4-инчен repositionable мебел налепници, график трудови, 8-1/2-инчен со 11-инчен мат одбор, cardstock, картон, скала владетел, кој го мери во метри.Карактеристики широк спектар на каучи, столици, маси и прибор за различни спалната соба settings.секој комплет нуди две листови на налепници за да ви овозможи да се обиде многу опции.секогаш добро да се види како каучи се вклопува во просторот пред да се изгради или купи.Сè што е вклучена во комплетот да се создаде свој визуелен дизајн одбор - сите ќе ви треба е свој ткаенина; боја чипови; фотографии; списание исечоците; кат примероци и повеќе.лесно да се следат инструкциите.Комплет вклучува repositionable мебел налепници кои ќе ви овозможи да се движи парчиња околу додека не се создаде совршен мебел проред во вашата соба.Налепници може да се обоени.Дизајниран во 1/4-инчен скала и вклучува нашата единствена скала владетел дека мерките во нозете, па нема конверзии потребни при мерење на простор или парчиња мебел.Соба Проред Комплет Патио/Надворешна кои Живеат со Платно Корп го прави процесот на планирање на просторот мебел забава и едноставни и вклучува сè што ви треба да се создаде дизајн одбор, можете само да го додадете вашиот сопствен swatches и слики.

Карактеристики на понудата

Слични понуди