.

.

MAXTOOL 10PCs CPMW32.52HL Целосна PCD Работ Вртење Внесува Лево Дијамант 80° Одделение 1500 CPMW09T308 CPMW32.52HLP10

MAXTOOL 10PCs CPMW32.52HL Целосна PCD Работ Вртење Внесува Лево Дијамант 80° Одделение 1500 CPMW09T308 CPMW32.52HLP10

DEN 1857.60

Количина на стоки
Достапно

I. C. 0.375, Дебелина : 0.156, Агол Радиус 0.031. Просечна големина на честички 25 um.Одговараат за прекин и roughting намалувања Алуминиумски Легури, Метални матрица композити, Bi-Метали, Sintered Керамика, Carbides, и други високо абразивни материјали.Одлична отпорност на абење со силна дијамант сврзување.Исклучителни долго алатка живот и фер добра завршна површина.PCD (Поликристални Дијаманти) Алатки се најдобро да се користи во завршницата и супер казна сечење процес со голема брзина за обработка обоени и неметални материјали, во e.г.здодевни алуминиум, претворајќи алуминиум-силициум легури, мелничката бакарни легури, итн.Исто така, тоа може да го понесе леано железо, мило дрво (Fiberboard, тешко дрво), вежба композити (Графит-Епоксидни, Јаглерод-Јаглерод Влакна, Fiberglass Пластика), countersink Керамика (Sintered, Unsintered), ream Волфрам Карбид (Sintered, Unsintered), сечење Bakelite, Фенолни смоли, полипропилен, керамика, microcrystalline стакло, etc Max Tool е сечење алатки дистрибутер во Њујорк да се сретнат со широк спектар сечење на побарувачката на клиентите во денешниот пазари, кои вклучуваат автомобилската, aerospace, електроника, медицински, печатени кола, оптички индустрии, и more Max Tool одржува водечки дух во понудата на стандард и нарачана високи перформанси сечење алатки, како што се Поликристални дијаманти (PCD), Поликристални Поликристални Кубни Бор Нитрид (PPCBN), Карбид, High Speed Челик (ХСС) Алатки, Дупка Пили, Дијамант Тркала, Рутер Битови, итн за обработка обоени, обоени, композитни, fiberglass, и карбонски влакна материјали.Ние нудиме на нашите производи во целиот свет, освен ако поинаку не е ограничено од страна на нашите suppliers Max Tool нуди повторно да се острат услуги и обичај инструментално решенија за Сите предмети се внимателно прегледани пред оглас за да се осигура дека ние само што нудат конзистентни квалитет на производите Max Tool топло поздравува сите да ја посетите нашата Продавница, и искрено го цени секој многу да се даде соработка шанса да разговараат за вашите requirement Max Tool ќе се направи најдобро да се направи секој купувачот задоволство.Секогаш може да се потпре на Max Tool Max Tool е слоганот е постојан Квалитет Max Tool!Tool Max!.

Карактеристики на понудата

Слични понуди