.

.

Nikon COOLPIX B500 Дигитална Камера (Црна) Основниот Комплет

Nikon COOLPIX B500 Дигитална Камера (Црна) Основниот Комплет

DEN 9575.76

Количина на стоки
Достапно

1 x Nikon COOLPIX B500 Дигитална Камера (Црна) 1 x Леќа Комплет за Чистење 1 x Микрофибер Крпа. 16 MP 1/2.3" BSI CMOS Сензор NIKKOR f/3.0-6.5 ЕД Леќа. 22.5-900mm (Еквивалентно 35mm) 40x Оптички Зум Објектив, 80x Динамичен Зум. 3" 921k-Dot Нервира LCD Full HD 1080p Видео Снимање на 30 fps.Bluetooth (РАНЛИВИТЕ), Wi-Fi, NFC Поврзување 6400 ISO, 7.4 fps Континуирано Снимање.Црна COOLPIX B500 Дигиталната Камера од Nikon карактеристики на 16 MP 1/2.3" BSI CMOS сензор за висока резолуција на слики, како и Full HD 1080p видео.Овој сензор е изградба користи наредени грб-осветлени дизајн за да се подобри јасноста и на квалитетот на сликата кога работат во dimly осветлена услови.На 40x оптички зум објектив обезбедува 35mm еквивалентно фокусно спектар на 22.5-900mm, покривајќи широк агол да telephoto перспективите за да одговараат на работа во широк спектар на средини.Понатаму се предмет зголемување може да се постигне со користење на : 80x Динамичен парична Казна Зум кои ефикасно двојки камерата е да се достигне.Објективот, исто така, има Намалување на Вибрации за да помогне да се намали појавата на тресењето на камерата при снимање на подолг зум должини или со повеќе брзини на блендата.3" 921k-dot нервира LCD екран овозможува сликата состав од уникатни агли, како и сликата преглед и мени за навигација.Вграден Bluetooth ниска енергија (РАНЛИВИТЕ), Wi-Fi, и NFC поврзување овозможи на B500 за да се спарите со компатибилен паметен уред со помош на Nikon Snap Bridge стан.Слики, тогаш може да биде лесно да се испрати до поврзан паметен телефон или таблет, и од таму дели на омилени социјални сајтови на медиуми.Дизајниран за едноставни, стрес-слободен соработка со точка и пука способност за двете уште слики и видео, погодност е максимизиран со избирање од кај 18 сцена или користење на едноставен Авто Мод, со што автоматски се оптимизира камерата е settings дури и додека снимањето под предизвикувачки услови на осветлување.Пакет Предмети Вклучуваат : Nikon COOLPIX B500 Дигитална Камера (Црна)УЗ-E16 USB Cable AN-CP21 Strap LC-CP31 Леќа Капа за COOLPIX L8404 x АА Batteries5 Парче Чистење на Леќите Kit Microfiber Крпа.

Карактеристики на понудата

Слични понуди