.

.

VMAX MR137-120 12V 120Ah AGM Длабоко Циклус на Морските Батеријата комп со Berkley BTX55 - Saltwater Електрични 12V 55lbs Контрола Мотор

VMAX MR137-120 12V 120Ah AGM Длабоко Циклус на Морските Батеријата комп со Berkley BTX55 - Saltwater Електрични 12V 55lbs Контрола

DEN 4104.48

Количина на стоки
Достапно

12 Volt 120 Ah Група 31 Високи Перформанси Морски AGM Длабоко Циклус на Батеријата.Резервен Капацитет : 230min ; Димензии : 12.9"Lx6.8"Wx8.7"H (Висина вклучува терминали) Тежина : 75lb; 8mm терминали.Одржување Слободни Операција : нема потреба да се провери специфична тежина на електролити или додадете вода за да VMAXTANKS.Може да се монтира во било која позиција.Батерија Запечатени батеријата е отпорен на удари и вибрации.Високи перформанси AGM технологија за долготрајни сигурен моќ.Гаранција : 1 Година замена; 30 ден задоволство gauruntee.VMAXTANKS AGM БАТЕРИИ.ТЕШКО БАТЕРИИ ЗА ТЕШКИ АПЛИКАЦИИ.Срцето на VMAX е единствена физичка и хемиска структура на своите плочи.На специјален третман и процесот на производство тие се подложат на добивки ги единствена сигурност, сила и високи перформанси многу поголеми од оние на другите Pb-Ca плочи кои се користат во слична потрага производи.Користејќи го нашето специјално дизајнирани Апсорбира Стакло Мет (AGM) помеѓу VMAX плочи, додава до тоа многу физички и електрични предности кои го прават тоа се супериорни во однос на Влажни оловни Батерии.Ова, исто така, ги зголемува VMAX отпорност на удари и вибрации.Од електролит е потполно се апсорбира од страна на AGM, на VMAX е класифициран како "не-spillable и неопасен".

Карактеристики на понудата

Слични понуди