.

.

Fiberglass Ткаенина-Армирано-Силиконска Гума Лист со Висока Темп Лепило - 70A - 1/8 Дебела x 36 Широк x 24 Долго

Fiberglass Ткаенина-Армирано-Силиконска Гума Лист со Висока Темп Лепило - 70A - 1/8 Дебела x 36 Широк x 24 Долго

DEN 1622.40

Количина на стоки
Достапно

Облик : Лист; Материјал : Силикон; Одделение : Ткаенини-Засилен; Durometer : 70 A; Поддршка Тип : Висока Темп Лепило.Дебелина : 1/8"; Width : 36"; Должина : 24".Боја : Црвена; Текстура : Мазна.Затегнувачка Цврстина : 1,300 psi; Издолжување : 8; Солза Сила : 0; Компресија на Сет : 0.35; Густина : 1.25 g/cm3. Температурата Опсег : -60° до 400° F; Лепило Температура Опсег : -100° до 500° F; Спецификации се Сретна : АМС 3320 H, ФДУ 21 CFR 177.2600. Овие листови имаат ткаенина вметнете и застане на висок стрес и flex.Тие често се користи како прирабница дихтунзи, дијафрагмата, големина на пакување, но и во други апликации со тешки компресија.Оваа силикони е исто така се направени на ФДУ жалбата материјали за храна, пијалаци и фармацевтски апликации.Тоа, исто така, има одличен атмосферски својства.

Карактеристики на понудата

Слични понуди