.

.

24 AWG Мерач Заробени поврземе Жица, 1000 ft Должина, Жолта, 0.0201 Дијаметар, UL1015, 600 Volts

24 AWG Мерач Заробени поврземе Жица, 1000 ft Должина, Жолта, 0.0201 Дијаметар, UL1015, 600 Volts

DEN 609.60

Количина на стоки
Достапно

Должина : 1000 Стапки.Изолација : PVC (Вкупната Дебелина : 0.086").Тип : UL1015 Заробени Жица.Боја : Жолта.Напон Оценка : 600 Volts.Поврземе жица се користи во различни општа намена електрични апликации.Заробени бакарна жица обезбедува добра електрични конективност додека сте PVC изолација ја штити жица против триење, хемикалии, масла и растворувачи.Жица согласува да УЛ и МИЛИ-спецификации спецификации, и обезбедува одлични униформност за лесна за обработка, одземање и престанок.Достапни во Црна, Сина, Кафена, Зелена, Сива, Црвена, Портокалова, Бела, Жолта, & Виолетова.

Карактеристики на понудата

Слични понуди