.

.

(10000 компјутери) #4-20 X 1-1/8, Trilobe Тема Возен Завртки за Пластика, Пан Филипс Диск, 48-2 Конец, Челик, Цинк Позлатен и Восок

(10000 компјутери) 4-20 X 1-1/8, Trilobe Тема Возен Завртки за Пластика, Пан Филипс Диск, 48-2 Конец, Челик, Цинк Позлатен и Восок

DEN 818.40

Количина на стоки
Достапно

Исто така, познато како нишка за формирање на завртки, нишка возен завртки, trilob завртки, или trilobe завртки.Дијаметар (Номинална) : #4 Diameter (Димензија) : 0.1098"Нишка на Теренот : 20 Length (Номинална) : 1-1/8"Категорија : Тема Возен Screws System на Мерење : НИ Units Brand : Aspen сврзувачки елементи®Форма и Дизајн : Trilobe Триаголен Тело со Теми за Plastics Head Стил : Пан Head Drive Стил : Cruciform Одморите Drive Drive Детали : Филипс Тип HThreading : 48-2 Двојно Доведе Thread Thread Должина : Целосна Thread Thread на Ветер : Десен Thread Material : Steel Material Процеси : Случај Hardened Coating : Цинк Позлатен и Waxed Coating Боја : Clear Hardness Оценка : Rockwell C45 мин. / Core=C28-C38 Standards и Спецификации : ASME B18.6.3 NB : Производ слики се заштитени со авторски права уметнички претставувања кои не може да се одрази на производот точниот изглед, пропорции и/или роднина димензии.

Карактеристики на понудата

Слични понуди