.

.

Magntek 500pcs Алуминиум Чипсет Топлина Радијатор Ладење BGA Heatsink 35mm x 35mm x 10мм SEKSUI #5760 Црна Елоксирани RoHS

Magntek 500pcs Алуминиум Чипсет Топлина Радијатор Ладење BGA Heatsink 35mm x 35mm x 10мм SEKSUI 5760 Црна Елоксирани RoHS

DEN 928.80

Количина на стоки
Достапно

Материјал : Алуминиум 6063-T5 / Црна Елоксирани Ro HS, 9g/pc.Со Термички Подлога SEKISUI #5760 се Соберат на Heatsink вклучени.Широко се користи за компјутер PC чипсет, моќ IC, моќност електрични уред, итн.Пакет : 70 Иглички BGA Топлина мијалник x 500 парчиња Картон 8.5 КИЛОГРАМИ.Ако ви треба други спецификации, ве молиме контактирајте со продавачот на овој производ модел.Максималната површина дизајн е во контакт со ладење на воздухот.Ве молиме проверете спецификација маса и да бидете сигурни дека големината на heatsink одговара на вашата компонента.Сите Heatsinks ветување Производство Во Тајван со Ro HS и ISO9001 гаранција за квалитет.

Карактеристики на понудата

Слични понуди