.

.

BooDecal Зен Круг Decal Винил Налепница Будизмот Enso Медитација, Јога Ѕид Уметност Расадник Декор Mural Ентериер Дизајн Графика 16.5 Инчи x 17 Инчи

BooDecal Зен Круг Decal Винил Налепница Будизмот Enso Медитација, Јога Ѕид Уметност Расадник Декор Mural Ентериер Дизајн Графика

DEN 669.60

Количина на стоки
Достапно

Уникатен ѕид decals дизајн од Boo Decal.Убава ѕид decals за вашиот дом или канцеларија ќе им даде на вашиот соба освежување гледам, се создаде среќна атмосфера.Се применува големина : 16.5 инчи x 17 инчи; Пакет вклучувајќи 1 x ѕид налепница, 1 x трансфер.Ве молиме имајте во предвид слики за повикување само.Лесно да се примени - само се користи за пренос лента.Предупредување : Направи тоа станот пред да креваме.Не се применуваат во пепел, скршени, нерамна површина или влажна средина.Како да го инсталирате? 1.Излупете исклучување на преносот филм и да го покрие тоа на ѕидот налепници, потоа користете картичка scrape постојано. 2.Се сече на парчиња себе според обликот. 3.Откине на бела подлога од хартија, бидете сигурни дека буквите се држиме за трансфер филм. 4.Се држи на ѕидот и scrape повторно. 5.Излупете исклучување на преносот на филмот и ја напушти шема на ѕидот.Еколошко ПВЦ не-токсични, nonradiative и не на штета на ѕидот.Ние препорачуваме да се има пријател помош за инсталирање на поголеми големина decals.Тоа ќе биде DIY процесот на трошење на време со семејството и пријателите.Ако не сте задоволни со купувањето или имате било какви проблеми на инсталација на, ве молиме слободно да контактирате со нас и ние ќе ви одговори и да помогне да се решат проблемите во рок од 24 часа.ДА Драги Мои Клиенти : 1. Инспекција на вашиот decal.Кога за прв пат го добиете вашиот пакет, ќе сакате да unroll decal и увид тоа.Тоа е во ред, ако има било какви огради или набори од пратката - бидејќи винил е килограми, да ја Направат рамен, пред да го креваме, било огради нема да бидат видливи еднаш ќе се инсталира.Треба да се, сепак, се гледа за која било солзи или punctures во винил.Ако има било какви солзи или punctures, ве молиме да се слика на двете оштетени decal и превозот, и контактирајте со нас за замена.2.Инсталирање на вашиот ѕид decal.Boo Decal е ѕид decals можат да се применат на било каква мазна површина како што се ѕидови, стакло, метал, дрво, огледала, итн.Не се држи до било прав обложени ѕид, неправилни површина, нафта и прашина на површината, насликани површини со Тефлон, дамка guard или VOC бои кои се користи.Печатени ѕид ткаенина decals се едноставни да се инсталира, Само внимателно излупете и стап!Инструкции : 1. Направи тоа станот пред да креваме.Ако е потребно, се сече и DIY вашиот дом.2. Чистење на површината со мека ткаенина, пред да се држиме.3. Стави трансфер филм на врвот на графички налепница и се фаќа за тоа.4. Излупете трансфер филм исклучување на лист хартија и да се држи на површината.5. Внимателно излупете трансфер лента исклучување на графички налепница.Се протурка на површината со картичка да се притисне доколку има воздушни меурчиња.6.Сега можете да уживате во вашите убави нов ѕид decals.7. Ние препорачуваме да се има пријател помош за инсталирање на поголеми големина decals.Пакет Details Included : 1 x Трансфер Paper1 x Детални апликација instructions1 x Највисок Квалитет Vinyl We се стремиме да се имаат најдобра услуга на клиентите е можно!Ако имате било queation, ве молиме контактирајте со нас.Ние го цениме секој клиент и секоја цел е важна за нас!.

Карактеристики на понудата

Слични понуди