.

.

WIDIA Hanita 5AN319017D AluSurf 5AN3 HP Алуминиум Крајот Мелница, 0.09 Радиус, 1 LOC, 0.75 Сечење Кол, Карбид, Необложени, RH Намали, 3-Flute

WIDIA Hanita 5AN319017D AluSurf 5AN3 HP Алуминиум Крајот Мелница, 0.09 Радиус, 1 LOC, 0.75 Сечење Кол, Карбид, Необложени, RH Намали,

DEN 4133.52

Количина на стоки
Достапно

Центар за сечење.Една алатка за roughing и завршна операции.Slotting длабочини до 1 x Д и периферни мелничката до 1.5 x D axial на .5 x D radially.Нееднаков flute место за дијалог-бесплатна изведба (3-flute серија само).Повеќе агол радиуси и продолжен вратот конфигурации достапни како стандардни.Alu Surf обезбедува извонредна Метал Отстранување Стапки (MRR), со комбинирање на roughing и завршна операции за било алуминиум слегување, slotting, и профилирање апликација.Неговиот комерцијален flute геометрија е дизајниран за ригидност и подобрување на чип евакуација генерирање исклучителни ѕид-на-кат perpendicularity, дури и во тенок ѕид апликации.За да се обезбеди чувствувате кат површина на Alu Surf пред геометрија е опремен со wiper аспект мелење.

Карактеристики на понудата

Слични понуди