.

.

3 Парчиња Сплит Прстен Клешти, Мушка Crimping Клешти, Накит Жица Машина Накит Клешти Алатка Накит Одлуки Клешти Алатка во Собата за Накит Beading Поправка Правење на Резерв

3 Парчиња Сплит Прстен Клешти, Мушка Crimping Клешти, Накит Жица Машина Накит Клешти Алатка Накит Одлуки Клешти Алатка во Собата

DEN 2095.20

Количина на стоки
Достапно

Убаво комбинација : овој пакет доаѓа со 3 парчиња накит клешти алатки поставите вклучувајќи ги подели прстен клешти, мушка crimping клешти, накит жица машина, идеален за изработка на накит, накит поправка, сечење на накит жица, жица завиткување и други DIY занаети.Сплит прстен клешти : подели прстен клешти може лесно да го отворите скок прстени, погодно за вас да се справи со, можете да се поврзете видови на накит и додатоци за прстен, правење на вашиот рачно изработени занаетчиски полесно, заштедите вашето време и енергија, големината на тоа што е околу. 5.5 инчи, обезбедува удобност и контрола за вашиот занает.Мушка crimping клешти : ова лежиште crimping клешти имаат удобност се справи со дизајниран за долгорочна употреба, оваа алатка може да се примени за да се crimp монистра и цевка монистра со димензии околу 2 мм-5 мм, може да се применат за да се beading жица, beading синџир, погоден за повеќето видови на накит изработка на апликации.Издржливи да го користите : накит одлуки клешти алатка поставува се направени на квалитетот метал и пластика, трајни производи за употреба со ' рѓа отпор, лесно да се чисти, прецизни, машински за точната траса и контрола, која може да се примени во различни занает проекти.Широк спектар на апликации : на beading алатки може да се широко се применува во многу накит проекти како правење обетки, што нараквици, поправка ѓердани, што lanyards и други накит поврзани проекти.Практични алатки за : Овие сплит прстен клешти, мушка crimping клешти, накит жица машина се практични и корисни, може да се применат за да се crimp монистра и цевки со димензии околу 2 мм-5 mm.Убаво комплет за изработка на накит : Подели прстен клешти може лесно да го отворите скок прстени, сплит прстен алатки се идеални за многу накит проекти како правење обетки, што нараквици, поправка ѓердани, што lanyards и други накит поврзани со проекти и повеќе.

Карактеристики на понудата

Material:
metal and plastic
Color:
as picture shown
Quantity:
3 pieces
Size:
approx. 5.5 inch
Package contains:
1 x Split ring pliers :
1 x bead crimping pliers :
1 x Jewelry wire cutter :
Note:
Manual measurement, please allow slight errors on size. :
The colors may exist slight difference due to different screens. :
Pointed parts included, please keep away from children. :

Слични понуди